Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Mart 2018

Günlük Örnekleri Kısa 2 Tane

Bu yazımızda günlük örnekleri kısa 2 tane kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Günlük, insanların gündelik hayatlarında yaşadığı olayların kronolojik ya da belli bir zaman içinde önemsendikçe not tutmaları şeklinde oluşur. Günlükler, şahsi hatıralar mahiyetindedir.

 

 

Günlük örnekleri şu şekildedir:

Sevgili Günlük;                                                                                                                                         28.03.2017

Bugün yaşadığımız elim dolu bir hadisenin ardından ailemle ayrı evlerde yaşamanın ne kadar hazin bir şey olduğunu daha derinden anladım. Gözümden sakındığım ve yemeyip içmeyip biriktirdiğim paralarla aldığım evime giren hırsızlar, sahip olduğum bütün mücevherleri alarak kayıplara karıştı.

Bu elim hadise karşısında son derece korktum. Yalnız yaşıyorum. Ben evdeyken girselerdi, korkudan ölebilirdim. Dertleri, kederleri, korkuları ve ümitleri paylaştığım ailemin yokluğunu derinden hissettim. Bu nedenle bu evi kapatıp, yeniden ailemin yanına taşınmaya karar verdim.

Sevgili Günlük,                                                                                                                                  28.03.2017

Uzun süredir, yazmaya fırsat bulamıyorum. Çok yoğun çalışıyorum. İşimi seviyorum fakat kendime ve aileme zaman ayıramıyorum. Şuan bile biraz normalleşmek için yazıyorum. İnsanlık nereye gidiyor? Çılgınca üretiyor ve çılgınca tüketiyoruz.

Maalesef somut olanı tükettiğimiz gibi soyut olanı da tüketiyoruz. Sevgi, saygı, merhamet, adalet kavramları tükeniyor. Yalnızlaşıyoruz. Ardından kendimizi yiyoruz. Doymuyoruz. Çocuklarım için endişeleniyorum. Derdimi kimse anlamıyor.

Dünya dönüyor. Dönerken de değişiyor. Bu değişim bizi de değiştiriyor. İnsanlıktan mı çıkıyoruz, bilemiyorum. Belki hiç insan olmayı başaramıyoruz. Savaşlar devam ediyor, çocuklar ölüyor, kadınlara tecavüz ediyorlar. İnsanlık, insan karşısında çaresizce tükeniyor. Kayıt düş, ey günlük, sonumuz geldi.

Örnek Günlükler Resimli Daha Fazlası:

O pırıl pırıl çocukluk hâllerimizle,tüm mahalleyi dolaşıp, el öpmeleri...Kimi arkadaşlarımın ellerinde şeffaf şeker torba...

 

Günlük Örnekleri Kısa 2 Tane Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Taylor dedi ki:

  benim bir günlüğüm var ve Domuz günlüğü ismide.
  güzel hatiralarimi falan tutuyorum orda.
  fotoğraflar falan.

  1. taner dedi ki:

   ödevim için teşekkürler günlük örneği tam da istediğim gibi olmuş. bu aralar okulda en iyi ödevi ben yapıyorum, bu site sağ olsun. :)

 2. Fatma dedi ki:

  Ben de günlük yazıyorum ama her gün değil canım istediği zaman.

 3. sait dedi ki:

  anı yazmak ölümün elinden birşeyler kurtarmaktır diyor andrea gide…

 4. Mehmet dedi ki:

  Çok teşekkür ederim işime çok yaradı

 5. mehtap dedi ki:

  çok beğendim günlükler için sağ olun yazıyorum.

 6. seçkin dedi ki:

  Bugün okulda günlük nedir konusunu işledik ve öğretmen günlük örnekleri bulmamızı istedi. Ben de tabi ki sürekli takip ettiğim sitenizden faydalandım inşallah öğretmenim beğenir.

  1. melis dedi ki:

   biz de yazdık günlük çok iyi oluyor ben sürekli yazıyorum.

   1. su dedi ki:

    bencede günlük yazmak çok güzel eğer sürdüre bilirsek😌

   2. Miray dedi ki:

    Banada yazarmisin

   3. Emre Su dedi ki:

    Ben de karar aldım artık bilgisayar oyunlarını bıraktım. Dışarıda daha çok vakit geçireceğim. Kendim için seveceğim kitaplar aldım. En önemli kararımı açıklıyorum, 1 haftadır günlük yazmaya başladım, kitap okumaya başladıktan sonra çok güzel duygular içerisinde hissetmeye başladım kendimi. Meğersem çok daha güzel bir dünya varmış. Bilgisayar oyunlarını bıraktım, youtube, facebook, instagram falan takip ettiğim bütün asalak youtuberları, saçma sapan insanları takibi bıraktım. Hesaplarımı kapattım sadece instagram kullanıyorum oradan da yazdıklarımı paylaşacağım. Bilgisayarın sosyal medyanın beni esir almasına izin vermedim vermeyeceğim.

Yorum Yaz

e okul