Günlük Örnekleri Kısa 2 Tane

Bu yazımızda günlük örnekleri kısa 2 tane kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Günlük, insanların gündelik hayatlarında yaşadığı olayların kronolojik ya da belli bir zaman içinde önemsendikçe not tutmaları şeklinde oluşur. Günlükler, şahsi hatıralar mahiyetindedir.

 

 

Günlük örnekleri şu şekildedir:

Sevgili Günlük;                                                                                                                                         28.03.2017

Bugün yaşadığımız elim dolu bir hadisenin ardından ailemle ayrı evlerde yaşamanın ne kadar hazin bir şey olduğunu daha derinden anladım. Gözümden sakındığım ve yemeyip içmeyip biriktirdiğim paralarla aldığım evime giren hırsızlar, sahip olduğum bütün mücevherleri alarak kayıplara karıştı.

Bu elim hadise karşısında son derece korktum. Yalnız yaşıyorum. Ben evdeyken girselerdi, korkudan ölebilirdim. Dertleri, kederleri, korkuları ve ümitleri paylaştığım ailemin yokluğunu derinden hissettim. Bu nedenle bu evi kapatıp, yeniden ailemin yanına taşınmaya karar verdim.

Sevgili Günlük,                                                                                                                                  28.03.2017

Uzun süredir, yazmaya fırsat bulamıyorum. Çok yoğun çalışıyorum. İşimi seviyorum fakat kendime ve aileme zaman ayıramıyorum. Şuan bile biraz normalleşmek için yazıyorum. İnsanlık nereye gidiyor? Çılgınca üretiyor ve çılgınca tüketiyoruz.

Maalesef somut olanı tükettiğimiz gibi soyut olanı da tüketiyoruz. Sevgi, saygı, merhamet, adalet kavramları tükeniyor. Yalnızlaşıyoruz. Ardından kendimizi yiyoruz. Doymuyoruz. Çocuklarım için endişeleniyorum. Derdimi kimse anlamıyor.

Dünya dönüyor. Dönerken de değişiyor. Bu değişim bizi de değiştiriyor. İnsanlıktan mı çıkıyoruz, bilemiyorum. Belki hiç insan olmayı başaramıyoruz. Savaşlar devam ediyor, çocuklar ölüyor, kadınlara tecavüz ediyorlar. İnsanlık, insan karşısında çaresizce tükeniyor. Kayıt düş, ey günlük, sonumuz geldi.

Örnek Günlükler Resimli Daha Fazlası:

O pırıl pırıl çocukluk hâllerimizle,tüm mahalleyi dolaşıp, el öpmeleri...Kimi arkadaşlarımın ellerinde şeffaf şeker torba...

 

Günlük Örnekleri Kısa 2 Tane Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

16 yorum

  1. Bugün okulda günlük nedir konusunu işledik ve öğretmen günlük örnekleri bulmamızı istedi. Ben de tabi ki sürekli takip ettiğim sitenizden faydalandım inşallah öğretmenim beğenir.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.