Futbolcu Nasıl Olunur Okul Okumak Gerekir mi?

Aşağıda futbolcu nasıl olunur okul okumak gerekir mi kısaca olarak ele alacağız.

Futbolcu olmak yetenek işidir. Yetenekli kişiler genç yaşlarda futbola başlayarak kendilerini geliştirirler. Sürekli futbol oynayarak hayatlarını sürdürürken mesleki olarak da gelişmiş olurlar. Günümüzde futbolcu olmak bir meslek olarak görülmekte be profesyonel olarak oynanmaktadır. Futbolculuğun okulu bulunmaktadır. Fakat futbolculuk alanında yetenekler öne çıktığı için belli bir eğitim de söz konusu olmayabilir.

Futbolcu olmak için gerekli şartlar şu şekildedir:

Futbolculuk yeteneğe bağlı olarak gelişmektedir. Futbol okullarına kabullerden genç yaşta ya da çocuk yaşta olmak futbolcu olmayı doğrudan etkilemektedir. Çünkü futbolculuk yeteneğin geliştirilmesiyle ilgilidir. Futbol okullarında taktik ağırlıklı çalışmalar yapılarak mental çalışmalar da yapılmaktadır. Bu nedenle futbolculuğun temel eğitimi verilmiş olmaktadır.

Beden Eğitimi derslerinde genel spor bilgisi olarak futbol alanında da çalışmalar yapılmaktadır. Futbolculuk mesleğinde kural bilgisine sahip olmak da çok önemlidir. Futbol bir disiplin ve kural oyunudur. Bunun için fiziksel olarak gelişmenin yanında mental olarak da derinlik ister.

Futbolcu olmak için takım seçmelerine katılmak gerekir. Takım seçmeleri her sene belli aralıklarla bütün takımlar ve kulüpler tarafından yapılmaktadır. Seçmelerde kendini göstermek, yeteneklerini sergilemek futbolculuğun resmi olarak ilk adımları olabilir. Böylece kademe kademe ve seviye seviye yükselmeler başlar. Bu seçimler A takıma kadar devam eder ve transferle sonuçlanabilir.

Futbolcu Nasıl Olunur Okul Okumak Gerekir mi Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

7 yorum

  1. ben haftanın her günü futbol oynuyorum. belirli günler antrenmanlara gidiyorum.gerisini mahallede oynuyorum ve çok yetenekliyim orta saha-forvet oynuyorum yaşım 13 ve ilerde messi gibi olmayı istiyorum nasıl futbolcu olurum lütfen yanıt bekliyorum.

  2. Benim yeteneğim hızım ve defansım ama her zaman çok üzülüyorum olamam diye bazen ağladığım oluyor bunu cidden çok istiyorum Allah’a hep dularımı iletip eksik etmemeye çalışıyorum ve düzenli olarak haftada iki kez futbol okuluna gidiyorum haftanın geri kalanı ise sokak futbolu koşu yapmaya çalışıyorum..Futbolcu olmak çok istiyorum hemde çok,13 yaşındayım lütfen yalvarıyorum iyi bir cevap yazar mısınız,nolur..Mohammed Salah gibi olmak istiyorum :( :'(

    • öncelikle her şey senin elinde ne kadar çok çalışırsan o kadar başarılı olursun kardeşim :)
      hem yaşında ufak sen çalış gerisi gelir zaten.Bende senin yaşındayken oyunyodum sonra bıraktım şuan 18 yaşındayım çokta pişmanım keşke bırakmasaydım yani demem oki sen vazgeçme çalış her gün daha çok kendini geliştir gerisi çorap söküğü gibi gelir zaten

  3. nasıl futbolcu olunur öğrendim ama anladığım kadarı ile yetenek lazım önce o da bende var. adımı yazın 3-4 yıla kadar cenk tosun gibi meşhur bir golcü olacam

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.