Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Nisan 2017

Farklılıklara Saygı İle İlgili Kompozisyon

Farklılıklara Saygı İle İlgili Kompozisyon

Bu sayfamızda farklılıklara saygının önemi hakkında bilgi vererek farklılıklara saygı ile ilgili kompozisyon örneğimize yer vermeye çalışacağız.

Dünyada her insan farklı bir millete, farklı bir dine, farklı bir dile sahip olarak dünyaya gelmektedir. Ayrıca insanların yaşadığı kültüre, aldıkları eğitime ve mizaçlarına göre de farklı özellikleri vardır. Önemli olan bu insanların yeryüzünde birbirlerinin farklılıklarına saygı duyarak kardeşçe yaşamalarıdır.

Hayatta hiç kimse dünyaya gelirken sahip olacağı özellikleri kendisi seçemez. Bu özellikler kendisinde doğuştan var olan özelliklerdir. İnsanların bir arada ve huzur içinde yaşamaları için ise birbirilerinin bu farklılıklarına saygı duyarak yaşamaları gerekmektedir. Her insan bir başkasını kendisinden farklı olduğu için eleştirildiğinde dünya bir savaş alanına dönecek ölümler ve yıkımlar insanlar için kaçınılmaz olacaktır.

Dünyamızın daha yaşanabilir bir yer haline gelebilmesi için bu farklılıklara saygı temel koşuldur. Aynı renkten, dilden, ırktan, dilden olmayan insanları olduğu gibi kabul etmek biz insanlara her zaman fayda sağlayacak ve dünyada yaşamak daha kolay ve güzel hale gelecektir.

Farklılıklar Karşısında Saygılı Olmak Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları miraç kandili mesajları