Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ocak 2018

Etkileşim Nedir Kısaca

İnsanlar sürekli iletişim kurarlar ve kurdukları iletişimde birbirlerini etkilerler. Bu yazımızda sizlere etkileşim nedir konusunda bilgi vereceğiz.

İnsanların iletişim sırasında birbirlerine çeşitli etkiler yapıp birbirlerini etkilemesi olayına etkileşim adı verilmektedir. Yani ortaya çıkan etki iki taraftan da gelmektedir. Etkileşim denilen olay insanın olduğu her yerde görülür. Çünkü etkileşim iletişim sonucunda meydana gelir ve insanlar günlük hayatlarında sürekli iletişim halindedirler.

İnsanlar; iş yerlerinde, evlerinde, okullarında, sokakta insanlardan ya da diğer nesnelerden etkilenir. Mesela; okulda öğrenciyle öğretmen arasında da bir etkileşim meydana gelir.

Diğer bir deyişle; Kaynağın kendi mesajını alıcıdan gelen dönüte göre değiştirebildiği ve yeni bir mesaja karşılık meydana getirdiği çift yönlü iletişime etkileşim adı verilmektedir.

Tarihi dönemlerde de uygarlıklar arasında da etkileşim olayı meydana gelmiştir. Örneğin; göçler ve benzeri olaylar sonucunda toplumlar birbirlerini etkilemişler ve birbirlerinin kültürlerinden etkilenmişlerdir ve hayatlarında bazı alanlarda kullanmışlardır. Böylece etkileşim olayı meydana gelmiştir.

Etkileşim Nedir Vikipedi Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları