En Geveze Kuş Umuttur, Yüreğimizde Hiç Susmaz

İnsan her zaman umutları ile yaşayan bir varlıktır. Kişine kadar değerli şeye sahip olursa olsun yine her zaman sahip olmak istediği başka şeyler de vardır. Özellikle insan karamsar olduğu dönemlerde bugünlerin geçeceğini ve güzel günlerin geleceğini umut eder.

Umut etmek ve hayal kurmak kişiyi hayata bağlar. Umudunu kaybeden bir insan her şeyini kaybetmiş demektir. Zor zamanlar geçiren kişiler bu günlerin geçeceğine inanmaz ve sürekli olumsuz şeyler düşünürse hayat onun için çekilmez hale gelecektir. Bu nedenle umut insanın en çok yaslandığı güçlü bir kapıdır ve insan yaşadığı müddetçe her zaman bir şeyleri umut eder.

Umudun olmadığı yerde mutluluk da yoktur. Umutlu olmak insana zorluklarla mücadele etme gücü aşılar. Bu nedenle zor zamanlar geçiren her insan hayata umut ile bağlanarak bu dönemlerin geçmesi için mücadele etmeli ve sonunda aydınlığa kavuşmalıdır.

En Geveze Kuş Umuttur, Yüreğimizde Hiç Susmaz Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

15 Yorum Yapılmış “En Geveze Kuş Umuttur, Yüreğimizde Hiç Susmaz

  1. çok güzel. gerçekten senı tebrık edıyorum.super yaaa.ellerıne saglık hayatımı kurtardın ya mersı: saol bebeım ya ben bu arada 15 yaşındayım canım saol tatlım ıdare eder kısa yazmıssın o harıcınde super tatlımmm:=

  2. çok güzel. gerçekten senı tebrık edıyorum.super yaaa.ellerıne saglık hayatımı kurtardın ya mersı:

  3. O değil de berna “iyi” yazacağına “ıı” yazmış yorumu nasıl onaylanmış? haksızlık :D:DD

Bir Cevap Yazın

Top