Diş Sağlığı İle İlgili Kompozisyon

Diş sağlığı kompozisyon örnekleri uzun kısa, diş sağlığı ile ilgili kompozisyon

Diş Sağlığı Konulu Kompozisyon

Biz yetişkinlerin ağzında 32, çocukların ağzında ise 28 adet diş bulunmaktadır. Bu sayı bebeklerde 20 adettir. Bununla birlikte diş sağlığı denildiğinde ağız ve çene de işin içine girmektedir. Diş sağlığı maalesef ki toplumumuzda çok fazla önem verilmeyen bir unsurdur.

Diş ve diş eti hastalıkları vücudumuzda pek çok hasara neden olabilmektedir. Bir çürük dişin bedenimizi nasıl olumsuz etkilediği uzmanlar tarafından kanıtlanmış bir gerçektir. Dişlerimizin sağlıksız olması sadece ağzımıza değil tüm bedenimize zarar vermektedir. Bu nedenle ağız sağlığımıza dikkat etmeli altı ayda bir mutlaka bir diş hekimine giderek dişlerimizi muayene ettirmemiz gerekmektedir.

Bakımı yapılmayan çürük dişer vücudumuzda pek çok rahatsızlığa sebep olabileceği gibi ağzımızda da hoş olmayan bir kokuya neden olur. Bu durum hem bizi hem de çevremizdeki insanları rahatsız eder. Bu nedenle her yemekten sonra dişlerimizi fırçalamalı doktora giderek çürük olan dişlerimizi tedavi ettirmeliyiz. Bazen kalp krizine bile sebep olabilecek diş çürüklerine karşı oldukça dikkatli olmalıyız.

Diş Sağlığı Hakkında Kompozisyon İle İlgili Yorumlarınızı Bekliyoruz.

8 yorum

  1. ben buraya kompozisyonu değerlendirmek için değil soru sormak için girdim.Sorum şuki dişlerimizin sağlığı için ne yemeliyiz ben sorumun cevabını hiç bir sitede alamadım eğer siz bulduysanız bana yaarmısınız. teşekkürler

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.