Kütüphane Haftası Kompozisyon

Kütüphane Haftası İle İlgili Kompozisyon, Kütüphane Haftası Kompozisyon Örnekleri uzun ve kısa

Kütüphane Haftası Kompozisyon

Okuyan bir topluma önem verilmeye başlanması, dünyada bilgiye olan ihtiyacın giderek artması ile birlikte kitap okuma oranı da artmaya başlamıştır. Artık toplumlar bilgiye aç insanlarla yükselebildiğinden kaliteli bir toplum olabilmek için insanların okumaktan başka çareleri kalmamıştır.

Çağımız bir bilgi çağıdır. Bilgi ile donatılanlar yükselmekte, bilginin peşinde koşmayanlar çağın gerisinde kalmaktadır. Kitaplar bizlere başka dünyanın kapılarını açar. Kitaplar sayesinde görmediğimiz yerleri görebilir, bilmediğimiz yerlere gidebiliriz. Kitapların içi bilgi ile doludur, bilgi ise her kapıyı açar. Bu eşsiz anahtarların toplu halde bulundukları yerler kütüphanelerdir. Kütüphaneler bir şehrin bir ülkenin eşsiz ve paha biçilemez miraslarıdır. Bir ülkenin kütüphane sayısı o ülkenin gelişmişlik düzeyini, ilim ve kültüre verdiği değeri gösterir. Bir toplumda kitap ve kitaplık sayısı ne kadar fazlaysa bilgiye ulaşmak dolayısıyla aydınlanmak da o kadar kolay olur. Bu ülkelerde ilim ve kültür gelişme imkanı bulur.

Dünyada aydınlanmaya, cehaleti önlemeye giden yol kitaplardan ve kütüphanelerden geçmektedir. Bu nedenle var olan kütüphaneler korunmalı ve her fırsatta kütüphane sayısına bir yenisi daha eklenmelidir. Kitaplarla dolu bir ülkenin etrafında bilgi ile örülü bir duvar vardır ve bu duvarı yıkmaya hiç kimsenin gücü yetmez.

Kütüphane Haftası Hakkında Kompozisyon İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

3 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.