Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Nisan 2017

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Nedir Tanıtımı

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Tanıtımı:

Deniz taşımacılığı işletme ve yönetimi alanında, çalışacak insangücü yetiştirilir. Denizcilik işletmecisi, çalıştığı işletmede, para, malzeme ve insangücünün en verimli şekilde kullanılması ve gemilerin kârlı çalıştırılması için yönetim planını düzenler, çalışmaları denetler, gemilerin yük ve yolcu hareketlerinin bağlantı ve organizasyonunu sağlar. Ulaştırma Bakanlığına veya özel deniz taşıma şirketlerine bağlı gemilerde ve limanlarda çalışılabilir.

Programın Amacı: Denizcilik işletmeciliği ve yöneticiliği programının amacı, deniz taşımacılığının işletme ve yönetimi alanında çalışacak insangücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Deniz işletmeciliği ve yöneticiliği programında eğitim süresi 4 yıldır. Bu programda matematik, istatistik, hukuk, ekonomi, deniz ticaret hukuku, muhasebe, bilgisayar vb. dersler okutulur.

Gereken Nitelikler: Deniz işletmeciliği ve yöneticiliği alanında çalışmak isteyenlerin sosyal bilimlere, özellikle ekonomi ve işletme konularına ilgi duyması ve bu alanda başarılı, bir yabancı dil öğrenmeye hevesli ve yetenekli, başkalarını ikna edebilen, girişimci, yaratıcı, açık havada çalışmaktan ve uzun süre deniz yolculuklarından hoşlanan bir kimse olması gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Deniz işletmeciliği ve yöneticiliği programını bitirenlere “Denizcilik İşletmecisi” ünvanı verilmektedir. Denizcilik işletmecisi çalıştığı işletmede para, malzeme ve insangücünün en verimli şekilde kullanılması ve gemilerin kârlı bir biçimde çalıştırılması için yönetim planı düzenler; çalışmaları denetler, gemilerin yük ve yolcularını tam kapasite ile çalışacak şekilde artırmak için önlemler alır; çalıştığı işletmeye bağlı olan veya olmayan gemi, yük, yolcu hareketlerinin bağlantı ve organizasyonunu sağlar.

Çalışma Alanları: Denizcilik işletmecisi ve yöneticisi Ulaştırma Bakanlığına veya özel deniz taşıma şirketlerine bağlı gemilerde ve limanlarda çalışabilir.

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Nedir, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Ne İş Yapar, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Maaşları, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi İş İmkanları, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi İş Çalışma Alanları, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Mesleği Hakkında Bilgiler, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümünün Geleceği, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Tercih Edilir mi, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Tanıtımı, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Mezunları Ne İş Yaparlar , Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi İş Bulma Durumu

> Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. berk dedi ki:

  deniz işletmeciliği bölümü okumayı tavsiye ediyormusunuz?

 2. azad dedi ki:

  deniz işletmeciliğinde en yüksek ve en düşük maaşlar
  ne kadar.üniversite bitiminde hemen iş bulabilme imkanı var mı

 3. derin dedi ki:

  bu meslek güzel bir mesleğe benziyor şahsen ben bu mesleği seçeceğim tavsiye ederim tabi kimsenin de hakkına girmek istemem kim ne mesleği olmak istiyorsa olsun buna kimse karışamaz sonuçta burası özgür bir ülke kim ne yapmak istiyorsa onu olsun değil mi şahsen ben bunu düşünüyorum sizin düşüncelerinizi bilemem tabi burası özgür bir ülke herkesin kararlarına saygı duyulması taraftarıyım sizinde böyle düşündüğünüzü biliyorum

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları miraç kandili mesajları