Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2021

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Tanıtımı:

Deniz taşımacılığı işletme ve yönetimi alanında, çalışacak insangücü yetiştirilir. Denizcilik işletmecisi, çalıştığı işletmede, para, malzeme ve insangücünün en verimli şekilde kullanılması ve gemilerin kârlı çalıştırılması için yönetim planını düzenler, çalışmaları denetler, gemilerin yük ve yolcu hareketlerinin bağlantı ve organizasyonunu sağlar. Ulaştırma Bakanlığına veya özel deniz taşıma şirketlerine bağlı gemilerde ve limanlarda çalışılabilir.

Programın Amacı: Denizcilik işletmeciliği ve yöneticiliği programının amacı, deniz taşımacılığının işletme ve yönetimi alanında çalışacak insangücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Deniz işletmeciliği ve yöneticiliği programında eğitim süresi 4 yıldır. Bu programda matematik, istatistik, hukuk, ekonomi, deniz ticaret hukuku, muhasebe, bilgisayar vb. dersler okutulur.

Gereken Nitelikler: Deniz işletmeciliği ve yöneticiliği alanında çalışmak isteyenlerin sosyal bilimlere, özellikle ekonomi ve işletme konularına ilgi duyması ve bu alanda başarılı, bir yabancı dil öğrenmeye hevesli ve yetenekli, başkalarını ikna edebilen, girişimci, yaratıcı, açık havada çalışmaktan ve uzun süre deniz yolculuklarından hoşlanan bir kimse olması gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Deniz işletmeciliği ve yöneticiliği programını bitirenlere “Denizcilik İşletmecisi” ünvanı verilmektedir. Denizcilik işletmecisi çalıştığı işletmede para, malzeme ve insangücünün en verimli şekilde kullanılması ve gemilerin kârlı bir biçimde çalıştırılması için yönetim planı düzenler; çalışmaları denetler, gemilerin yük ve yolcularını tam kapasite ile çalışacak şekilde artırmak için önlemler alır; çalıştığı işletmeye bağlı olan veya olmayan gemi, yük, yolcu hareketlerinin bağlantı ve organizasyonunu sağlar.

Çalışma Alanları: Denizcilik işletmecisi ve yöneticisi Ulaştırma Bakanlığına veya özel deniz taşıma şirketlerine bağlı gemilerde ve limanlarda çalışabilir.

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Nedir, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Ne İş Yapar, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Maaşları, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi İş İmkanları, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi İş Çalışma Alanları, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Mesleği Hakkında Bilgiler, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümünün Geleceği, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Tercih Edilir mi, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Tanıtımı, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Mezunları Ne İş Yaparlar , Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi İş Bulma Durumu

> Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Xxxx dedi ki:

  Bende büyük ihtimal bu mesleğe doğru yol alacagim ama ingilizcem yok ne yapayım dersiniz

 2. anonim dedi ki:

  bölüm de max kaç kız öğrenci var

 3. Berkay sağlam dedi ki:

  Gemilerde mi çalışırım mezun olunca yoksa karada mı

 4. Umut dedi ki:

  Valla bende bu bölümü okuyorum şahsen iş imkanına gelince kemdinizi geliştirmediğiniz sürece iş bulmak zor evet işin içinde torpil dönüyor fakat kenidizi geliştirmeye bağlı herşey

 5. Ahmet dedi ki:

  Bölüm dışardan anlatıldığı gibi değil ben okuyorum arkadaşlar kanmayın. İş imkanı yok tabi sağlam bir torpiliniz yoksa

  1. Larisa dedi ki:

   Abi madem bu bölümü okuyorsun onermiyorsunda bu sitede işin ne merak durumda kaç kişinin hakkına girdin kpss puanlarina bakın bende bu sene bu bölümü yazacam devlet olmasa özel sektör sen git ingilizceyi iyi bil erasmus yap hirvatistanda letonyada bakım kim işsiz kalıyor milleti kandirma kardeşim

   1. Serdar dedi ki:

    İş var Larisa ama Torpil haddinen çok :) Ah o Armatörler, Brokerler ne üçkağıtçı…
    Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği ve Deniz İşletme Yönetimi adaylarına dikkat:

    -STAJ YAPIN, hatta bedavaya bile yapın ama kendinizi piyasaya tanıtın BU ÇOK ÖNEMLİ, eğer torpiliniz yoksa.
    -İngilizce’niz çok iyi OLMALI, hatta ikinci bir dil bile öğrenmeye çalışın
    -Dersleri iyi çalışın!
    -İş var yok değil ama her diploması olan iş bulamıyor; mutlaka kendinizi kanıtlayacak bir şeyler yapın.
    -Konuşkan ve sosyal olun.
    -Askerliğiniz yapın.

  2. Hasan Düzyazan dedi ki:

   S……..r sen! Bırak madem o zaman…Niye devam ediyorsun?????!!!!!!

 6. berk dedi ki:

  deniz işletmeciliği bölümü okumayı tavsiye ediyormusunuz?

  1. Ahmet dedi ki:

   Ben okuyorum kesinlikle tavsiye etmiyorum. Dışardan anlattıklarıyla alakası yok. Yazılanlara kanmayın derim

 7. azad dedi ki:

  deniz işletmeciliğinde en yüksek ve en düşük maaşlar
  ne kadar.üniversite bitiminde hemen iş bulabilme imkanı var mı

  1. Ahmet dedi ki:

   Yok kardeşim ben okuyorum tamamen torpil çalışıyor kesinlikle tavsiye etmiyorum

 8. derin dedi ki:

  bu meslek güzel bir mesleğe benziyor şahsen ben bu mesleği seçeceğim tavsiye ederim tabi kimsenin de hakkına girmek istemem kim ne mesleği olmak istiyorsa olsun buna kimse karışamaz sonuçta burası özgür bir ülke kim ne yapmak istiyorsa onu olsun değil mi şahsen ben bunu düşünüyorum sizin düşüncelerinizi bilemem tabi burası özgür bir ülke herkesin kararlarına saygı duyulması taraftarıyım sizinde böyle düşündüğünüzü biliyorum

Yorum Yaz