Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ekim 2021

Deniz Haberleşme Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Deniz Haberleşme bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Deniz Haberleşme Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Deniz Haberleşme Bölümü Tanıtımı:

Deniz haberleşme programının amacı, denizlerde seyrüseferde bulunan gemilerin iç ve dış haberleşme araçlarının kullanımı, bakımını ve onarımını sağlayan ara eleman yetiştirmektedir. Deniz yolculuğuna uygun bir yapı ve uzun seyahatlere katlanabilme özellikleri aranır.

Programın Amacı: Deniz haberleşme programının amacı, denizcilikle ilgili kıyı kuruluşlarının “Haberleşme” birimlerinde görev yapacak ara insan gücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:Deniz haberleşme programında matematik, fizik meteoroloji, seyir, deniz haberleşme, elektroteknik, vardiya tutma usulleri, yük işlemleri ve istif gibi dersler ile denizcilik İngilizcesi okutulur.

Gereken Nitelikler:Deniz haberleşme programında okumak isteyenlerin bedence sağlam, konuşma özürlü olmayan fizik konusuna ilgili ve bu konuda başarılı, dikkatli ve sorumlu kimseler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Deniz haberleşme programını bitirenlere “Deniz Haberleşme Teknikeri” ünvanı verilmektedir. Deniz haberleşme teknikeri limanlarda ve gemilerde haberleşmeyi sağlar, gemilerden gelen mesajları alır, ilgililere iletir; gemilere veya limanlara gidecek haberleri gönderir.Çalışma Alanları:Deniz haberleşme teknikerleri Ulaştırma Bakanlığına ve Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı birimlerde görev yaparlar. Ülkemizde gelişen denizcilik sektörünün bu elemanlara ihtiyacı artmaktadır.

Deniz Haberleşme Nedir, Deniz Haberleşme Ne İş Yapar, Deniz Haberleşme Maaşları, Deniz Haberleşme İş İmkanları, Deniz Haberleşme İş Çalışma Alanları, Deniz Haberleşme Mesleği Hakkında Bilgiler, Deniz Haberleşme Bölümünün Geleceği, Deniz Haberleşme Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Deniz Haberleşme Bölümü Tercih Edilir mi, Deniz Haberleşme Tanıtımı, Deniz Haberleşme Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Deniz Haberleşme Mezunları Ne İş Yaparlar , Deniz Haberleşme Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Deniz Haberleşme İş Bulma Durumu

> Deniz Haberleşme Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz