Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2021

Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı 

Demiryolu inşaatı ve işletmeciliği programının amacı, demiryolu inşaatında ve demiryollarının işletilmesinde çalışacak ara insangücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Demiryolu programında, matematik, teknik mekanik, statik mukavemet, demiryolu bilgisi, malzeme bilgisi, makine bilgisi, tasarı, geometri ve teknik resim, istasyon ve hizmetleri, kazalar, taşıt tekniği, hareket, servis hizmetleri, tarifeler ve maliyet hesabı gibi dersler okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler

Bu bölüme girmek ve bu alanda çalışmak isteyen kişiler, kendilerini matematik, fizik, kimya ve teknik alanlarda iyi yetiştirmelidirler. Bu alanda çalışacak teknik eleman, düzgün şekil çizmek, iş organizasyonu ve atölye çalışmaları gibi konularda belirli bir yeteneğe sahip; aynı zamanda insanlarla ilişkilerinde uyumlu ve geçimli olmalıdır.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları ışler

Demiryolu inşaatı ve işletmeciliği programını bitirenlere “Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Teknikeri” unvanı verilir. Demiryolu inşaatı ve işletmeciliği teknikerleri, inşaat mühendisinin gözetim ve denetimi altında demiryolu döşenecek alanda traverslerin, demiryollarının döşenmesi, bağlantıların ve geçitlerin yapılması, demiryollarının bakımı ve onarımı ile ilgili işlerin yürütülmesini sağlarlar.

Çalışma Alanları

Demiryolu inşaatı ve işletmeciliği teknikerleri, Ulaştırma Bakanlığı, Devlet Demiryolları İşletmelerinde görev alırlar.

Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Nedir, Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Ne İş Yapar, Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Maaşları, Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği İş İmkanları, Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği İş Çalışma Alanları, Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Mesleği Hakkında Bilgiler, Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Bölümünün Geleceği, Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Bölümü Tercih Edilir mi, Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Tanıtımı, Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Mezunları Ne İş Yaparlar , Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği İş Bulma Durumu

> Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz