Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Mayıs 2017

Coğrafya Bölümü Nedir Tanıtımı

Coğrafya Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Coğrafya bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Coğrafya Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Coğrafya Bölümü Tanıtımı:

Doğal çevrenin özellikleri ile çere-insan ilişkileri, nüfus dağılımı ve ekonomik etkinlikler konusunda eğitim ve araştırma yapılır. Ortaöğretim kurumlarında ve özel dersanelerde öğretmenlik yapılabileceği gibi, yüksek lisans öğrenimi yapanlar. Meteorolji İşleri Genel Müdürlüğü, Harita Genel Müdürlüğü, MTA, DSİ, Karayolları Genel Müdürlüğü ve çeşitli bakanlıklarda çalışabilirler.

Coğrafya Nedir, Coğrafya Ne İş Yapar, Coğrafya Maaşları, Coğrafya İş İmkanları, Coğrafya İş Çalışma Alanları, Coğrafya Mesleği Hakkında Bilgiler, Coğrafya Bölümünün Geleceği, Coğrafya Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Coğrafya Bölümü Tercih Edilir mi, Coğrafya Tanıtımı, Coğrafya Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Coğrafya Mezunları Ne İş Yaparlar , Coğrafya Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Coğrafya İş Bulma Durumu

> Coğrafya Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Cografya maduru dedi ki:

  Sakin okumayin ben okuyorum birakacam bos bi bolum hayatinizi yakmayin bence ilk senem benim esek gibi pismanim gelmeyin cografya esittir issiz kalirsin

  1. Furkan dedi ki:

   ilk sene okul puanının yarısı kesilecek bunu aklından çıkarma.yani cok bisey bekleme sınavdan.eger bırakacaksan hemen bırak sınava calıs.yoksa 2 senen gider iyi bir puan alman icin.Hem okul hemde sınava calısmak aynı anda olmaz.Yoksa ben gibi okula devam etmek zorunda kalırsın. ;(

 2. damla dedi ki:

  ben coğrafya öğretmeni olmak istiyorum ama ataması yok diye benim o bölümü seçmemi istemiyorlar ne yapmam lazım

  1. Oğuz dedi ki:

   Yazma kardeşim bende geçen sene senin gibiydim. Çevremdekilerin tepkisi yaz tatilimi mahvetti zaten.Okula başlayınca anladım ne kadar büyük bir hata yaptığımı. Bu sene tekrar tercih yapacam.Kesinlikle yazma kendini yakma çok boş bir bölüm!!!

 3. cem dedi ki:

  Sakın yazmayın iş imkanı 0

 4. yunus dedi ki:

  formasyon derdi ortadan kalktı artık coğrafya okuyorum yani bölümümüz öğretmenlikte oldu atama puanı 75 mezun saymız senede 2500 sadece 17 üniv.coğrafya var ki dershanelerde açık var daha ne diyim :)

  1. Kutay dedi ki:

   dershaneler kapatılıyor…

  2. Adem dedi ki:

   Bende coğrafya okumak istiyorum ama coğrafya ile öğretmenlik arasındaki fark nedir?Coğrafya öğretmenliği değilde normal coğrafya bölümünü seçtiğimde öğretmen olabilir miyim?

 5. Emre Atak dedi ki:

  Bu sene bende coğrafya düşünüyorum ama ülkenin durumu böyle oldukça halimiz her türlü harap :( Severek ve isteyerek okuyabileceğim bir bölüm ama ne yazık ki her şey ortada formasyon aldın alamadın atanadın atanamadın bir sürü sıkıntı :( Ama elden bir şey gelmez her şeyin hayırlısı :)

 6. aynuran dedi ki:

  formasyon nasıl ve neye göre verilir

 7. nermin dedi ki:

  coğrafyayı çok seviyorum ama bu düşük puanlarımla ne yapacağımı bilmiyorum

 8. aslı dedi ki:

  evet mta, karayolları,dsi,çeşitli bakanlıklar vs.

 9. destan dedi ki:

  arkadaşlar fen edebiyat coğrafya okuyorum ama öğretmenlik yapmak istemiyorum acaba özel de iş bulma imkanı varmı…

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları anneler günü mesajları