Coğrafya Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Coğrafya bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Coğrafya Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Coğrafya Bölümü Tanıtımı:

Doğal çevrenin özellikleri ile çere-insan ilişkileri, nüfus dağılımı ve ekonomik etkinlikler konusunda eğitim ve araştırma yapılır. Ortaöğretim kurumlarında ve özel dersanelerde öğretmenlik yapılabileceği gibi, yüksek lisans öğrenimi yapanlar. Meteorolji İşleri Genel Müdürlüğü, Harita Genel Müdürlüğü, MTA, DSİ, Karayolları Genel Müdürlüğü ve çeşitli bakanlıklarda çalışabilirler.

Coğrafya Nedir, Coğrafya Ne İş Yapar, Coğrafya Maaşları, Coğrafya İş İmkanları, Coğrafya İş Çalışma Alanları, Coğrafya Mesleği Hakkında Bilgiler, Coğrafya Bölümünün Geleceği, Coğrafya Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Coğrafya Bölümü Tercih Edilir mi, Coğrafya Tanıtımı, Coğrafya Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Coğrafya Mezunları Ne İş Yaparlar , Coğrafya Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Coğrafya İş Bulma Durumu

> Coğrafya Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

13 Yorum Yapılmış “Coğrafya Bölümü Nedir Tanıtımı

 1. Sakin okumayin ben okuyorum birakacam bos bi bolum hayatinizi yakmayin bence ilk senem benim esek gibi pismanim gelmeyin cografya esittir issiz kalirsin

  1. ilk sene okul puanının yarısı kesilecek bunu aklından çıkarma.yani cok bisey bekleme sınavdan.eger bırakacaksan hemen bırak sınava calıs.yoksa 2 senen gider iyi bir puan alman icin.Hem okul hemde sınava calısmak aynı anda olmaz.Yoksa ben gibi okula devam etmek zorunda kalırsın. ;(

 2. ben coğrafya öğretmeni olmak istiyorum ama ataması yok diye benim o bölümü seçmemi istemiyorlar ne yapmam lazım

  1. Yazma kardeşim bende geçen sene senin gibiydim. Çevremdekilerin tepkisi yaz tatilimi mahvetti zaten.Okula başlayınca anladım ne kadar büyük bir hata yaptığımı. Bu sene tekrar tercih yapacam.Kesinlikle yazma kendini yakma çok boş bir bölüm!!!

 3. formasyon derdi ortadan kalktı artık coğrafya okuyorum yani bölümümüz öğretmenlikte oldu atama puanı 75 mezun saymız senede 2500 sadece 17 üniv.coğrafya var ki dershanelerde açık var daha ne diyim :)

  1. Bende coğrafya okumak istiyorum ama coğrafya ile öğretmenlik arasındaki fark nedir?Coğrafya öğretmenliği değilde normal coğrafya bölümünü seçtiğimde öğretmen olabilir miyim?

 4. Bu sene bende coğrafya düşünüyorum ama ülkenin durumu böyle oldukça halimiz her türlü harap :( Severek ve isteyerek okuyabileceğim bir bölüm ama ne yazık ki her şey ortada formasyon aldın alamadın atanadın atanamadın bir sürü sıkıntı :( Ama elden bir şey gelmez her şeyin hayırlısı :)

 5. arkadaşlar fen edebiyat coğrafya okuyorum ama öğretmenlik yapmak istemiyorum acaba özel de iş bulma imkanı varmı…

Bir Cevap Yazın

Top