Başarıda Zekâ mı Yoksa Çalışmak mı Daha Önemlidir Münazara

Başarıda Çalışmanın Önemi, Başarıda Zekâ mı Yoksa Çalışmak mı Daha Önemlidir Münazara

Bir insanın başarılı olabilmesi için hem zekanın hem de çalışmanın önemi çok büyüktür. Fakat bu iki durum kıyaslandığında çalışmanın öneminin daha fazla olduğu söylenebilir. Çünkü bir insan ne kadar zeki olursa olsun işlenmeyen ve bir emek uğrunda kullanılmayan bir zekâ bir işi başarmak için yeterli olmayacaktır.

Çok zeki insanlar vardır ama bu insanlar zekâlarını olumlu şeyler için kullanmayabilirler. Kişinin başarılı olması öncelikle bir hedefinin olmasına, ardından da bu hedef uğrunda çalışmasına bağlıdır. Hedefini belirleyen ve bu uğurda mücadele ederek çalışan kişiler mutlaka amaçlarına ulaşırlar. Ama kişi çok zekiyse ve hiç çalışmadan zekası ile bir işi halletmeye çalışıyorsa bu işi istese de en iyi şekilde yapamayacaktır. Çünkü başarı her zaman emek ister. Emeksiz bir zeka kişiye çok da fazla yarar sağlamayacaktır.

Emeğin ve çalışmanın olmadığı yerde başarı da olmaz. Bu nedenle herkes hedeflerini belirlemeli ve bu uğurda çok çalışarak zekasını boşa harcamamalıdır. Hem zeki olup hem de çok çalışan kişiler bu dünyada büyük başarılara imza atmış olan kişilerdir.

Başarıda Zekanın Önemi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

53 yorum

  1. tabikide zeka yani o zaman nasıl çarpmaları bölmeleri toplamaları ve çıkarmaları yapıcaz yani bence zeka birde şöyle bir şey var ZEKASI OLMAYANLAR NASIL ÇALIŞICAK ARKADAŞLAR

  2. tabiki de çalışmak arkadaşlar.Zeka kendi kendine oluşmaz. Hiç bir çocuk doğduğunda potansiyel olamaz.İnsanlarÇALİŞARAK zeka seviyesine ulaşabilirler ancak…

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.