Başarı İle İlgili Kompozisyon Kısa

Başarı ile ilgili kompozisyon örnekleri hakkında bilgi kısaca özet, Başarı ile ilgili kompozisyon kısa

Başarılı olmanın birinci şartı çalışmaktır. Hiçbir başarı çalışıp çabalamadan elde edilemez. Okul başarısı da çalışmaktan geçer. Ayrıca çalıştıktan sonra bunların tekrarını yapmak da performansınızı büyük ölçüde artırır. Tekrar, beynin bir konuyu daha iyi pekiştirmesini sağlar ve bu şekilde bilgiler daha kalıcı olur.

Bir gün boyunca okulda birçok şey öğretilir. Öğrenilenleri tekrar etmek ise öğrencilere düşer. Bir öğrenci de başarılı olmak için sık sık tekrar yapmalıdır. Bir öğrenci her gün düzenli olarak çalışıp tekrar yapmadığı sürece tam anlamıyla başarıyı elde edemez. Daha ileriye yönelik başarılar da lise sınavlarından ve üniversite sınavlarından yüksek puan alıp iyi okullara yerleşmekle olur. Bu şekilde de daha iyi bir mesleğimiz olabilir. Öncelikle 6, 7 ve 8. sınıflardaki SBS’lerden iyi notlar alınmalıdır. Bunların ortalaması hangi liseye gireceğinizi belirlediği için bu sınavlara gereken önemi verip çalışmak gerekir. Bu şekilde hayatı boyunca çok çalışan insanlar iyi mesleklere sahip olurlar. Ancak iyi meslekten kastettiğimiz de çok para kazandıran meslekler değildir. İyi meslek kavramı herkese göre değişir. Kim hangi mesleği daha çok severse onun için iyi meslek odur. Önemli olan seçilen meslek ne olursa olsun o mesleğin hakkını vermektir. Tüm bunlara ulaşabilmek için ise bugünden başlanarak çok sıkı bir çalışma programı izlenmelidir.

Başarılı olmayı istemek yeterli değildir. Başarılı olmayı gerçekten isteyen insan bunun için elinden geleni de yapar. Başarı adım adım tırmanılan bir merdiven gibidir. Önemli olan her adımı kendinden emin bir biçimde tam donanımlı olarak atmaktır. Sağlam adımlarla o merdiven tırmanıldığında gün gelir başarıya da ulaşılır.

Başarı İle İlgili Kompozisyon Kısa Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

22 Yorum Yapılmış “Başarı İle İlgili Kompozisyon Kısa

  1. iyiydi işime yardım etti başarı hakkında kompozisyon ama uzundu altına biraz daha gittim ve daha uzun çıktı ama iyiydi hoca begendi

  2. daha güzel olabilirdi bence bir sürü site var oradakiler daha kısa ve öz anlatmış bu birz uzun yinede teşekkürler

  3. bu kısamı ???
    daha kısa arıyordum kardeşim bu kısa değil kısa kompozisyon yazmışsın bunun neresi kısa bunu yazıcaz kompozisyon dediğin kısa olur
    lütfen kardeşim.

Bir Cevap Yazın

Top