Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Kasım 2020

Yalnızlık İle İlgili Kompozisyon

YALNIZLIK_1_1588Yalnızlık insanlar için istenmeyen bir durudur çünkü insanlar yaradılışlarından dolayı sosyal birer varlıklardır ve bu nedenle de yalnız kalmak istemezler; çevrelerinde sürekli insanlara ihtiyaç duyarlar. Ancak bazı durumlarda insanlar yalnız kalmak isteyebilirler. Bu istek ise insanların yalnız yaşamalarında kaynaklanabilmektedir.

İnsanlar kimi zaman huzur bulmak ya da kendilerini dinleyebilmek için yalnız kalmayı tercih ederler. Bazen de insanlar yalnız kalmaktan mutsuz olurlar ve bu durum hiç de hoşlarına gitmez. Çünkü insanlar yalnız kaldıklarında sadece kendilerine yoğunlaşırlar ve kendilerini dinleme fırsatı bulurlar.

İnsanlar yalnız sayesinde bir çok şey öğrenir aslında… Dostlarına, arkadaşlarına ihtiyaçları olduğunu öğrenirler mesela… Çünkü sosyal varlıktır insan, tek başına devam ettiremez hayatını, hep birilerine ihtiyaç duyar hayatında. Çünkü insanlar birbirlerine muhtaçtırlar ve birbirleri ile sürekli paylaşma ve yardımlaşma isteği içinde olurlar.

İnsanlar çoğu zaman yalnızlıktan kaçınırlar; mutlu olduklarında ya da üzgün olduklarında çevrelerinde insanlara ihtiyaç duyarlar. Ancak bazı zamanlarda da insanlar yalnız kalmak isterler herhangi bir durumdan dolayı üzülürler ve kendilerini dinleyerek duygu ve düşüncelerini kafalarında netleştirmek isterler.

Fakat şu bir gerçektir ki; yalnızlık sadece Allah’a mahsustur… Bu nedenle de kimse hayatının sonuna kadar tek başına yaşayamaz, yaşamak istemez…

 

Yalnızlıkla İlgili Kompozisyon Örneği Hakkındaki Yorum ve Görüşlerinizi Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. anonim dedi ki:

    gerçekten çokgüzelmiş çok haklısınız

  2. esra dedi ki:

    bir kompozisyon ancak bu kadar güzel olabilir teşekkürler.

Yorum Yaz