9:16 pm - Perşembe Mart 30, 2017

Astsubay Nasıl Olunur

Pazar, 2 Ekim 2016, 10:58 | Rehberlik Köşesi | 0 Yorum

Nasıl astsubay olunur, astsubay nasıl olunur sizler için araştırdık.

Astsubay olmak istiyorsanız ilk önce YGS- LYS kitapçıklarında bu durum ile ilgili olan kutucuğu işaretlemeniz gerekiyor. Bunun ardından  kara, hava, deniz ve Jandarma’nın astsubay meslek yüksek okullarına açacağı sınavlar için internetten duyuru yapılmasını beklemelisiniz.

İlgili kurumun internet yoluyla duyuru yapmasının ardından yine internet üzerinden başvuruda bulunmak gerekiyor. Bunun için TC kimlik numaranızı girmeniz yeterli. Kimlik numaranızı girdikten sonra zaten tüm bilgiler otomatik olarak karşınıza çıkacaktır. Size düşen sadece eksik bilgileri doldurup başvuru işlemini onaylamak.

Başvuru yapılmasının ardından artık size düşen YGS’ye çok çalışarak bu sınavdan yüksek bir puan elde edebilmek. YGS açıklanıp üzerinden en fazla on gün geçmesinin ardından Kara, Hava, Deniz, Jandarma Komutanlıklarının sitelerinden  mülakatı kazanıp kazanmadığınıza bakacaksınız. Eğer mülakatı kaşanmışsanız size mülakat yeri ve tarihi verilecektir. Ayrıca mülakata giderken size söylenen belgeleri de tamamlayarak yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

astsubay

Nasıl Astsubay Olunur Konusunda Sorularınızı ve Düşüncelerinizi Aşağıdan Hemen İletebilirsiniz.

Yorum Yazın