Ailenin Önemi İle İlgili Kompozisyon

Ailenin Önemi İle İlgili Kompozisyon hakkında bilgi kısaca.

Toplum bireylerden oluşur. Bireylerin ise ait olduğu en küçük kurum ailedir. Yani aileler toplumun yapı taşıdır, denebilir. Bir insanın ilk eğitim yuvası ailesidir. Hayat hakkında temel konuları ailemizden öğreniriz. Bize her zaman yardımcı olan ailemiz evden ayrıldıktan sonra da bizi bırakmaz ve her zaman yanımızda olur. Bireylerin eğitimli ve düzgün kişiler olması toplumu da yüceltir. Bireylerin temel eğitimi aldıkları yer de aile olduğuna göre bir toplumun gelişmesi açısından aileler çok büyük önem taşımaktadır. Topluma ve ülkesine faydalı bireyler, iyi ailelerden yetişir.

Gençler, toplumumuzun nüfusunun büyük kısmını oluşturmaktadır. Ülke olarak en büyük zenginliğimiz gençlerimizdir. Aile bağlarının güçlü olması her yerde gereklidir fakat Türkiye gibi genç nüfusu fazla bir ülkede bu durum daha da önem kazanmaktadır. Ahlaki kalkınma için ailelere büyük rol düşmektedir. Toplumlar ahlaklı olmalıdır ki sonları felaket olmasın. Aile bize ahlakı öğreten yerdir ve onları asla yalnız bırakmamamız gerekmektedir.

indir

Ailenin Önemi İle İlgili Yazı Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

13 yorum

    • ben de aldım hazırlayanın ellerine sağlık tam istediğim gibi olmuş kısa ve öz aile önemi konulu kompozisyon ödevim bitti, yayında yapımda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. :)

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.