Bayramların Önemi İle İlgili Kompozisyon

Bayramların önemi ile ilgili kompozisyon hakkında bilgi kısaca

Bir millet için çok büyük önem taşıyan bayramlar, belirli günlerin anılması, kutlanması ve yaşatılması için en etkili yoldur. Bir toplumun her ferdinin bayramlara ve kutlamalara katılması, bayram coşkusunu içinde yaşaması bu nedenle çok önemlidir. Milli kültür bu şekilde korunabilir.

Ülkemizde milli ve dini olmak üzere iki farklı bayram türü her yıl kutlanmaktadır. Milli bayramlarımız ülkenin kurulduğu tarihten itibaren ülkemiz için büyük önem taşıyan günlerin kutlandığı bayramlardır. Bu nedenle de devlet eliyle resmi olarak kutlamalar yapılır. Cumhuriyetin nasıl elde edildiğinin hatırlanması ve devam ettirilmesi açısından milli bayramlar büyük önem taşır.

Dini bayramlarımız olan Ramazan ve Kurban bayramları ise İslam dini için önemli olan günleri temsil etmektedir. Dini bayramlarda insanlar yakınları, sevdikleri, büyükleri ve küçükleri ile bir araya gelerek bayram sevincini, birlik ve beraberliğini yaşar. Toplumun fertlerini, sevenleri bir araya getiren bu bayramlar insan ilişkilerinin güçlenmesi açısından oldukça önemlidir.

Bayramların Bizim İçin Önemi İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

11 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.