Acil Durumlarda Kimlerden Yardım İsteyebiliriz?

Bu yazımızda acil durumlarda kimlerden yardım isteyebiliriz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Acil durumlar, insanların kriz anlarını yönetebilmesi ile normal durumlara dönüşebilir. Bunu herkes yapamaz. Bu durumda yardım almak gerekir. Doğal afetler, sağlık sorunları acil müdahale gerektirebilir. Acil durumlarda acil durumların içeriğine göre değişmektedir.

Bir yerde yangın varsa itfaiye aranır, sağlık sorunları yaşanıyorsa ambulans çağrılır. Hukuki problemler yaşanıyorsa polis ya da jandarma müdahale eder. Bu nedenle acil durumun içeriği çok önemlidir. Doğal afetlerde doğal afet koordinasyon merkezleriyle birlikte sivil toplum kuruluşları öncelikli olarak harekete geçer. Acil durumlarda yardım almak kriz anlarının doğru yönetilmesini sağlar. Bu da acil durumların aşılmasında etkili olur.

3 yorum

  1. Geçen gün annem acil durumlarda kimden yardım istemem gerektiğini anlattı bana. Polislik vakalarda 155 i aramalıyım acil yardım için 112 yi aramalım diye öğretti.

  2. Geçen gün annem bana acil durumlarda kimden yardım istemem gerektiğini anlattı hatta not alığ ezberledim mesela polis için 155 i aramalı, acil yardım için 112 yi aramalıymışım.

  3. Annem geçen gün acil durumlarda kimden yardım istemem gerektiğini anlattı bana ve kısaca not aldım. Mesela polis için 155 i aramalı acil yardım için 112 yi aramak gerek.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.