3:27 pm - Perşembe Mart 30, 2017

23 Nisan İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Perşembe, 22 Eylül 2016, 19:23 | Eğitim Dünyası | 58 Yorum

23 Nisan İle İlgili Kompozisyon Örnekleri hakkında bilgi.

Türkiye Cumhuriyeti devletinde her sene 23 Nisan günü büyük bir coşku ve heyecanla kutlanır. Meclisimizin açılış tarihi olması dolayısıyla Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza armağan edilmiş bir gündür. Bu günün adı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak geçer.

Atatürk gibi dahi bir lider dışında kimsenin aklına meclisin açılışını çocuk bayramı olarak kutlamak gelmezdi. O belki de bunu resmi bir tören olmaktan kurtarmanın yollarını ararken içindeki çocuk sevgisiyle de birleşince böyle bir fikir bulmuştu. Böyle bir gün sayesinde geleceğin büyüklerine de umut dolu bakılabilecekti.

23 Nisan çocuk bayramı olmanın yanı sıra Ulusal Egemenlik bayramıdır da. Her Türk vatandaşının içindeki özgürlük ruhu ve ulusal bağımsızlık kararlılığının bir yansıması olarak bugün ayrıca Ulusal Egemenlik bayramı olarak da kutlanmaktadır. 23 Nisan gününde tüm dünyadan misafir çocuklar ağırlarız ve tüm dünyaya misafirperverliğimizi gösteririz.

Bizler de Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan yürümeli ve bayramımıza sahip çıkmalı onu yüceltmeliyiz. Gelecek nesillere bu gelenekleri aktarmalıyız. Eğitimimizi alıp toplumu olumsuz düşüncelerden ve yanlış davranışlardan arındırmalıyız. Tıpkı 23 Nisan günlerinde çocuklarımızın birlikte eğlendiği gösterilerde olduğu gibi mutlu ve huzurlu bir ülke yaratmalıyız.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm dünya çocuklarına armağan edilmiştir. Biz de dili, dini, ırkı ne olursa olsun tüm çocukların bu özel gününü kutluyoruz.

images (1)

23 Nisan İle İlgili Kısa Kompozisyonlar Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

58 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "23 Nisan İle İlgili Kompozisyon Örnekleri"

  1. ASLAN GS dedi ki:

    Teşekkürler cok işime yaradı

  2. ASLAN GS dedi ki:

    TEŞEKKÜRLER ÇOK İŞİME YARADI

  3. ASLAN GS dedi ki:

    SUSUN LAN ADAMLAR NE GÜZEL YAZMIŞLAR TEŞEKKÜRLER ÇOK İŞİME YARADI

Yorum Yazın