Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Mayıs 2017

23 Nisan İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

23 Nisan İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

23 Nisan İle İlgili Kompozisyon Örnekleri hakkında bilgi.

Türkiye Cumhuriyeti devletinde her sene 23 Nisan günü büyük bir coşku ve heyecanla kutlanır. Meclisimizin açılış tarihi olması dolayısıyla Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza armağan edilmiş bir gündür. Bu günün adı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak geçer.

Atatürk gibi dahi bir lider dışında kimsenin aklına meclisin açılışını çocuk bayramı olarak kutlamak gelmezdi. O belki de bunu resmi bir tören olmaktan kurtarmanın yollarını ararken içindeki çocuk sevgisiyle de birleşince böyle bir fikir bulmuştu. Böyle bir gün sayesinde geleceğin büyüklerine de umut dolu bakılabilecekti.

23 Nisan çocuk bayramı olmanın yanı sıra Ulusal Egemenlik bayramıdır da. Her Türk vatandaşının içindeki özgürlük ruhu ve ulusal bağımsızlık kararlılığının bir yansıması olarak bugün ayrıca Ulusal Egemenlik bayramı olarak da kutlanmaktadır. 23 Nisan gününde tüm dünyadan misafir çocuklar ağırlarız ve tüm dünyaya misafirperverliğimizi gösteririz.

Bizler de Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan yürümeli ve bayramımıza sahip çıkmalı onu yüceltmeliyiz. Gelecek nesillere bu gelenekleri aktarmalıyız. Eğitimimizi alıp toplumu olumsuz düşüncelerden ve yanlış davranışlardan arındırmalıyız. Tıpkı 23 Nisan günlerinde çocuklarımızın birlikte eğlendiği gösterilerde olduğu gibi mutlu ve huzurlu bir ülke yaratmalıyız.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm dünya çocuklarına armağan edilmiştir. Biz de dili, dini, ırkı ne olursa olsun tüm çocukların bu özel gününü kutluyoruz.

images (1)

23 Nisan Şiirleri İçin Tıklayınız

23 Nisan İle İlgili Kısa Kompozisyonlar Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. aleyna dedi ki:

  fazla beğenmedim hep aynı kelimeler

 2. melikenur dedi ki:

  çok güzel olmuş ellerinize sağlık

 3. Anonim dedi ki:

  çok güzel hade bilege kuvet

 4. fatmanuır dedi ki:

  cok begendim bravo

 5. hülya dedi ki:

  çok güzel olmuş kompozisyon pazartesi + beni bekliyor

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları anneler günü mesajları