Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2020

Yurt Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda yurt sevgisi ile ilgili kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Toprak, uğrunda ölen vardır anlayışıyla ölürsek şehit kalırsak gazi diyerek Türk milleti yurdunu, namusunu, devletini ve dinini hayatı pahasına koruyarak bugünlere kadar gelmiştir. Orta Asya’dan Anadolu’ya geliş süreci, Anadolu’da cihan hakimiyeti sağlama süreci ve son olarak cumhuriyet döneminde birçok milli destanlar ortaya koyan Türk millet yurtseverliğini göstermiştir.

Yurtsever olmak, kuru bir sevgiden ibaret değildir. Can ve mal mücadelesinde gözünü kırpmadan fedakar davranmak ve cefalara göğüs germek, eziyetlere ve zulümlere baş kaldırmak, hainlerin oyununu bozmak Türk milletinin şanındandır.

Savaşarak mücadele vermek zorunda kalan Türk milleti, bir yeri yurt bellediği zaman canını verir, yurdunu vermez. Yurt, bağımsızlığın en önemli sermayesidir. Bu sermayenin harcanması hele hoyratça kullanılması, hafif görülmesi, zayıflatılması, ele geçirilmesi asla düşünülemez.

Atalarımız vatanları için savaşarak canını verip, kanını akıtırken vatan topraklarını kanlarıyla sulayıp yeni nesiller yeşertmişlerdir. Bize düşen her türlü farklı millet, etnik kimlik, farklı mezhep ve dinden insanların vatan toprağı bellediği yerlerde birlik ve beraberlik içinde barış ve huzur teminatıyla yaşamasıdır.

Vatan sahibi olmak, adalet düşüncesine sahip olmaktadır. Merhamet duygusuna sahip olmaktır. Vicdana sahip olmaktır. Vatan sahibi olarak vicdanlı insanlarız. Tarih boyunca vatansız kalan her millete din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı yapmadan insani değerler noktasında vatanımızı açtık. Vatanımız bağrımızdır. Bağrımız geniştir.

Vatan sevgimizden aldığımız güçle dosta güven, düşmana korku salarız. Böylece hayatta olmanın bir manası ortaya çıkar.

Yurt Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. prenses dedi ki:

    Çok içime sinmedi ama güzel

  2. bilal dedi ki:

    Süper süper

  3. sinem dedi ki:

    yurt sevgisi ile ilgili kompozisyon giriş gelişme sonuç bölümleri ile yazılmış ben de tam böyle bir kompozisyon örneği arıyordum çok güzel olmuş tam da aradığım gibi.

Yorum Yaz