19 Mayıs İle İlgili Kompozisyon Örneği

19 Mayıs İle İlgili Kompozisyon Örneği hakkında bilgi kısaca.

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak her sene ülkemizde kutlanan 19 Mayıs günü Atatürk tarafından gençlerimize hediye edilmiş bir gündür. Bir milletin geleceği, sağlıklı ve dinamik beyinleri gençleridir. İşte Atatürk gençlere olan bu inancından dolayı ülkeyi onlara emanet etmiştir. Bu her açıdan çağdaş ve aydınlıkçı bir düşüncedir. Bizi diğer devletler arasında üst sıralara çıkaracak olanlar gençlerimizdir.

Gençliğe her zaman çok büyük önem vermiş olan Atatürk onların büyük ideallere rsahip olmalarını istemiş ve içlerindeki enerjiye güvenmiştir. Gençliğe Hitabesinde ulu önder Atatürk bugünleri görmüş ve ona göre konuşmuştur. Kendisi ileri görüşlülüğü sayesinde gençlerimizin ne kadar büyük rol oynayacağını o günlerden görmüştür.

Gençler, ne zaman olursa olsun ülkenin içinde bulunduğu kötü durumdan kurtulması için tek çaredir. Onlara büyük görevler düşmektedir. Gençler bu sebeple Atasının onlara mirasını yerine getirmeli, çok çalışmalı ve ülkesi için faydalı birer birey olmalıdır ki aydınlık yarınlara ulaşabilelim.

19-mayis-ataturk-resimleri-1

19 Mayıs İle İlgili Yazı Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

9 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.