Yunan Dili ve Edebiyatı Taban Puanları Başarı Sıralaması 2018 2019

2019 Yılında Üniversite tercihi yapacak olan ve Yunan Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması ile bu bölümü seçecek üniversite adayları için Yunan Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ile Yunan Dili ve Edebiyatı 2018 YKS Yerleştirme Başarı sıralamasını sırasını sayfamıza ekledik.  Bu puanlar 2018 Üniversitesi yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2019 YKS ve TYT’ye girip tercih yapacaklar bu puanları göz önünde bulundurmalılar .

2018 2019 Yunan Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Kontenjanları :

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANKARA ÜNİVERSİTESİ 2018 Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Yunan Dili ve Edebiyatı DİL 20 268.30808

Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları 2018 2019, Yunan Dili ve Edebiyatı Başarı Sırası sıralaması 2018 2019, Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü Olan Üniversiteler, Yunan Dili ve Edebiyatı Puanı 2018, Yunan Dili ve Edebiyatı Puan Türü, Yunan Dili ve Edebiyatı Hangi Üniversitelerde Var, Yunan Dili ve Edebiyatı Kontenjanları 2018 2019 1. Öğretim 2. İkinci Öğretim

Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümünü Seçmeyi mi Düşünüyorsunuz? Bu Bölüm Hakkında Görüşlerinizi Bizlerle Hemen Paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki Yorum Kutucuğunu Kullanarak yorumlarınızı hemen yazın.

  • Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi Almak İçin Buraya Tıklayın

2 yorum

  1. sevgili kardeşlerim; bu bölüm istanbul ve akdeniz’de de eski yunan dili ve edebiyatı diye geçer. bölümün içeriğine gelirsek iş imkanı yok değil ama çok çok zor. yok değil dediğim de %1 falan. ama yok ben genel kültürümü arttırırım, bilgili, entelektüel bir insan olmak istiyorum diyorsanız tam size göre. koca bir emek ve sabır ister, çok sabırlı olmanız lazım, daha vizeler gelmeden sınıfın 15 kişiye düştüğünü gördü bu gözler. eski yunanca’yı ve latince’yi güncel dillerle kıyaslamak gibi bir hataya düşmeyin gerçekten çok çok farklı. bu bölümde hayata bakış açınız çok değişecek, çoğu bilimin, hatta sanatın, felsefenin daha birçok şeyin kökü eski yunanca’dır. aa şu kelime buradan mı geliyor diye şaşıracaksınız. sırf açıkta kalırım korkusuyla gelmeyin, ilginiz yoksa hiç gelmeyin, sıkılırsınız bitse de gitsek moduna girersiniz. ama mitolojiye, tarihe, felsefeye ilginiz varsa lokum gibi bölümdür sevgilerimle.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.