Yöneticilerin İstemediğiniz Türden Bir Karar Alması Durumunda Hangi Demokratik Yollarla Onlara Karşı Gelebilirsiniz?
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Yöneticilerin İstemediğiniz Türden Bir Karar Alması Durumunda Hangi Demokratik Yollarla Onlara Karşı Gelebilirsiniz?

Aşağıda yöneticilerin istemediğiniz türden bir karar alması durumunda hangi demokratik yollarla onlara karşı gelebilirsiniz kısaca olarak ele alacağız.

Yöneticiler bazen yönettikleri kitlelerin menfaatlerine ya da prensiplerine ters olarak kararlar alabilirler. Yöneticilerin istemediğimiz kararlar almaları durumunda bireysel ve toplumsal olarak yapabileceğimiz birçok şey bulunmaktadır. İnsanların bireysel ya da toplumsal olarak protesto hakları, itiraz etme hakları ve aksini ortaya koyma hakları bulunmaktadır.

Bireysel ve toplumsal olarak ancak hukuki yollarla hak aranabilir. Bunun için mahkemelere bireysel başvuru hakkı ve toplumsal olarak dilekçe verme hakkı bulunmaktadır. Yöneticilerin her kararının doğru olması mümkün değildir. Toplum çıkarlarına ters olan kararların, kamuoyu oluşturularak geri alınması ya da iptal edilmesi mümkün olabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    Teşekkür ederim 😎

  2. sezen dedi ki:

    Pek çoğumuz haklarımızı bilmesek de aslında yöneticiler istemediğimiz kararlar alırsa karşı çıkabilecek pek çok demokratik yöntem var mesela dilekçe hakkımız var her konuda soru sorabiliriz bu yöntemle.

Yorum Yaz