Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ocak 2022

YGS’de Başarılı Olmanın Yolları

YGSde başarılı olmanın sırrı hakkında bilgi kısaca, YGSde başarılı olmanın yolları

Üniversiteye girmek isteyen öğrenciler için YGS önemli bir basamak. Öğrenciliğinin ilk yıllarından beri güzel bir meslek hayali kuranların öncelikle YGS’de başarı göstermeleri gerekmekte. Bu kadar önemli bir sınav olan YGS’de başarılı olmak için nelere dikkat etmek gerekiyor, bunlardan bahsedelim. YGS’de nasıl başarı elde edilir, daha yüksek puan nasıl alınır, sınavda hangi konularla ilgili sorular yer almakta, tüm bu soruların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz.

Üniversiteye girmek isteyen öğrenciler için ilk basamak olan YGS’de öğrenciler ilkokul ve lisede müfredat dahilinde okulda öğrendiklerinden sorumludurlar. Yani YGS’de başarılı olmanın yolu öncelikle sağlam bir temel almaktan ve eski bilgilerin iyi hatırlanmasından geçmektedir. Yani eski bilgileri es geçen ve son sınıflarında öğrendiği bilgilere ağırlık veren öğrenciler YGS’de etkili başarılar gösteremiyorlar. YGS’de başarılı olmak için hem eski bilgilere hem de yakın zamanda öğrenilen bilgilere hakim olmak gerekiyor. Ayrıca bir sonraki aşama olan LYS’de de yakın zamanda öğrenilen bilgiler önemli olmaktadır.

YGS’de Başarılı Olmak İçin Neler Yapılmalı

– Öğrenciler her derste hangi konudan kaç soru çıktığının bilincinde olmalı ve geçmiş sınavlarda çıkmış soruları çözmelidir.

– Öğrenciler sınavda çıkacak konular arasından eksikleri olup olmadığını kontrol etmeli ve eksik oldukları konularda konu anlatımlı kitaplardan ve öğretmenlerinden yardım almalıdır.

– Her konu titizlikle ele alınmalı ve eksik kalmadığından emin olunana kadar çalışılmalıdır.

– Her bir ders için günde en az 100 soru çözülmeli ve yanlış cevaplandırılan sorular değerlendirilmelidir. Bu soruların doğru cevapları ve çözümleri mutlaka öğrenilmelidir.

– Zayıf olunan konularda sık sık tekrar yapılmalı ve bu konularla ilgili daha fazla soru çözülmelidir.

– Sınava çalışmak kadar sınav anında iyi bir performans göstermek de önemlidir. Bu nedenle sınav anında yaşanacak stresi uzaklaştırabilmek için neler yapılabileceği ele alınmalıdır.

– Sınava yaklaşıldıkça günde en az 2 YGS denemesi çözülmelidir.

36625965_ygs

YGS’de Başarılı Olmanın Yolları Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz