Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

Yazı Olmasaydı Neler Olurdu

Bu sayfamızda yazı olmasaydı neler olurdu sorusunun cevabı vererek yazının önemi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İnsanlık tarihinin en önemli buluşlarından bir tanesi yazıdır. Çünkü yazı olmasaydı geçmiş hakkında bilgi sahibi olmamız da mümkün olmayacaktı. Bu nedenle yazı insanlık tarihinin en önemli buluşu kabul edilmektedir.

Yazı sayesinde insanlar yaşadıklarını kaydetmişler ve bu sayede gelecek nesillerin yaşananlardan haberdar olmasını sağlamışlardır. Bu sayede insanoğlu geçmişi öğrenmiş ve hatalardan ders almış ayrıca olumlu gelişmelerin üzerine yeni bilgiler ekleyerek bilimin ve sanatın ilerlemesini sağlamıştır. Eğer yazı olmasaydı yaşanan olumsuzluklar yeniden yaşanacak, bilimsel gelişmeler takip edilemeyecek, söylenen sözler ve fikirler unutulacaktı.

Yazının en önemli işlevi geleceğe geçmişten haber vermektir. Bu sayede insan aklında tutmakta zorlandıklarını kağıda aktararak daha sonra bu bilgilere kolaylıkla ulaşabilmektedir. Yazının olmadığı bir durumda her şey sözde kalacaktır ve atalarımız bununla ilgili olarak söz uçar yazı kalır, sözünü söylemiş; bu sayede yazının önemini vurgulamışlardır.

Yazı Olmasaydı Ne Olurdu Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hande erçel dedi ki:

    cok guzl yazmislar tebrikler kuzenime cok yardimci oldu#000* ¤

  2. Anonim dedi ki:

    yazı olmasaydı kısacasi hicbir bilgi edinemezdik ama yazana tesekkurler guzel yazmiss

  3. yaren sıla dura dedi ki:

    Arkadaşlar! Yazı olmasaydı neler olurdu? Siz açıklayın?

Yorum Yaz