Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Yanlış Ders Çalışma Şekilleri - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Yanlış Ders Çalışma Şekilleri

Hatalı ders çalışma şekilleri, nasıl ders çalışılmaz ya da ders çalışırken uygun olmayan ortamlar nelerdir kısaca bilgi verelim.

Ders çalışırken amaç verimi arttırmaktır. Hiç kimse hedefinden uzaklaşmak istemez. Bu sebeple çalışma esnasında bazı şeylere dikkat etmek gerekir. İşte bunlardan bazıları:

Yatarak-Uzanarak Çalışma

Bir ders çalışılırken o dersi sadece okumak yetmez. Dersin öğrenilmesi için dikkati sürekli uyanık tutmak, önemli yerlerin altını çizmek gerekir. Bu sebeple ders her zaman masa başında çalışılmalıdır. Yatarak uzanarak çalışma uykunun gelmesine sebep olarak verimli çalışmayı engeller.
Müzik Dinleyerek Çalışma
Öğrenmenin gerçek anlamı ile gerçekleşebilmesi için dikkati dağıtmadan tek bir noktaya odaklanmak gerekir. Müzik dinlemek konsantrasyonu bozarak öğrencinin dikkatinin dağılmasına sebep olur. Bu da öğrenmeyi olumsuz etkiler.
Resim, Poster vb. Uyarıcıların Yoğun Olduğu Ortamda Çalışmak
Çalışılan ortamın düzenli olması ve uyarıcılardan uzak olması gerekir. Çalıştığımız odada bulunan poster ve resim gibi dikkat dağıtıcı unsurlar çalışmayı olumsuz etkiler.
 Dağınık ortamda çalışmak
Çalışılan yerin düzenli ve havalandırma bakımından sorunsuz olması gerekir. Dağınık mekanlar dikkati dağıtarak çalışmayı olumsuz etkiler.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781