Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Vicdanlı ve Merhametli Çocuklar Yetiştirin - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Ağustos 2022

Vicdanlı ve Merhametli Çocuklar Yetiştirin

Vicdan ve merhamet her insanda olması gereken çok güzel bir özelliklerdir ve bu özellikler çocuklara küçük yaşlarda kazandırır. Ki çocuğunun vicdan ve merhamet sahibi olmasını istemez ki? Evet, herkes ister ancak bunun için anne ve babalara büyük görevler düşmektedir.

Vicdanlı bir çocuk yetiştirmek istiyorsanız her şeyden önce ona örnek olun. Onun içi yi bir model olursanız o da ileride sizin gibi davranacak ve bu davranışı karakteri haline getirecektir. Çocuğunuzla birlikte her şeyi sevin; kuşları, çiçekleri, doğayı, insanları, bebekleri… Komşularınıza karşı yardımsever ve paylaşımcı olun, birlikte aç hayvanları besleyin, çiçekleri sulayın, çiçeklerle konuşun… İhtiyaç sahiplerine yardımda bulunun, giymediğiniz elbiseleri birlikte ayırarak yardıma ihtiyacı olan kişilere götürün, her şeyde önemlisi onu sevin ve örneğin düştüğünde ona bağırmak yerine sarılarak canının acıyıp acımadığını sorun.

Sevgi ortamında büyüyen çocuklar anne ve babalarından sevgiyi ve merhametli olmayı öğrenirler. Ancak her hatasında kendisine bağırılan, aşağılanan çocuklar şiddeti öğrenecek ve merhametli olmaktan habersiz hale gelecektir. Siz yaptığınız davranışlarınızda vicdan ve merhamet duygusunu ön planda tutarsanız çocuğunuz da bunun ne kadar güzel bir davranış olduğunu görecek ve kendisi de bu şekilde davranacaktır. Empati ve sempati yöntemlerini her zaman uygulayın ve ona da kullanmayı öğretin. Bu şekilde vicdanlı ve merhametli çocuklar yetiştirmiş olacaksınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781