Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır Atasözünden Nasıl Bir Ders Çıkarılabilir - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Temmuz 2022

Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır Atasözünden Nasıl Bir Ders Çıkarılabilir

Atalarımız tarafından eski zamanlarda söylenmiş fakat hala günümüzde de kullanılmaya sık sık devam edilen birçok atasözü vardır. İnsanlar bu atasözlerinden günlük hayatlarında çok sık yararlanır. Çünkü her bir atasözünün ayrı bir tecrübeye dayanan ders niteliği bulunmaktadır. İnsanlarda bu atasözlerinden kendilerine ders çıkartır. Atalarımız tarafından söylenmiş olan bir atasözü de “Üzüm üzüme baka baka kararır.” atasözü olmaktadır. Peki bu atasözü ile anlatılmak istenen ne olmaktadır? İnsanlar bu atasözünden nasıl bir ders çıkartabilir? Bu atasözünün kullanıldığı alanlar neler olabilir? Bu konu ile ilgili kafanızda oluşan tüm soruların cevabına ve daha fazlasına sizler için yayımlamış olduğumuz bu çalışmadan ulaşabilirsiniz.

Her insan hayatı boyunca başka insanlar ile iletişim kurar. Bu kurulan iletişimlerin bir kısmı sıkça tekrarlanır. Yani her insanın hayatında sürekli olarak iletişim kurduğu ya da vakit geçirdiği insanlar bulunur. İnsanların birbirleri ile çok fazla vakit geçirmesinin sonucunda sahip olduğu özellikler birbirlerine geçebilir. Bu yüzden üzüm üzüme baka baka kararır atasözü kullanılmaktadır.

Üzüm üzüme baka baka kararır atasözünden insanlar kendilerine ders çıkarabilir. Bu durumda insanların kötü kişiler ile arkadaşlık kurmamaları gerekmektedir. Çünkü o insanın kötü davranışları kişinin kendisine de geçebilir. Bu yüzden her insanın sık sık vakit geçireceği insanları özenle seçmesi önemlidir. Aksi durumda kişi de kötü olarak nitelendirilebilir. Bu atasözünden çıkarılması gereken ders bu olmaktadır.

Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır Atasözünden Nasıl Bir Ders Çıkarılabilir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. yasemin dedi ki:

    Bence çok iyi olmuş elinize sağlık. Bu atasözü şunu demek istiyor sanırım, kimin yanında durursan zamanla ona benzersin.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781