Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Temmuz 2018

Uydu Nedir Nasıl Çalışır

Günümüzde haberleşme ve teknoloji alanında önemli bir yere sahip olan uydur nedir vikipedi konusunda sizlere bu yazımızda bilgi vereceğiz.

uydular Amerikan bilim adamlarının 1950’li yıllarda Teksas eyaletinden verdikleri telsiz yayınları sonucunda dünyanın bir ucundan diğer bir ucunun dinlendiğini fark ederek icat ettikleri uydu, zamanla teknolojik çalışmalar sonucunda gelişerek günümüzdeki halini almıştır.

Günümüzde insanların kullandığı uydular ile; hava durumları hakkında doğruluk oranı yüksek olan bilgilere ulaşılabilirken aynı zamanda haberleşme, maden arama çalışmaları, casusluk ve küresel yer bulma sistemleri gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Şimdi hemen hemen her evde uydu var ve televizyonlar uydular sayesinde izlenmektedir ve uyduların olduğu yerlerde çanaklar kullanılmaktadır. Bunun nedeni de zayıf uydu sinyalleri çanaklar sayesinde daha güçlü hale gelmektedir ve beklenen sonuç daha net olmaktadır.

Ayrıca uyduların taşıyıcı sinyalleri son derece yüksektir bu nedenle de uydu sinyalleri parazitlerden etkilenmez bu durum da sonuca daha kısa zamanda net bir şekilde ulaşılmasını sağlar.

Uydu Nedir Kısaca Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz