Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Nisan 2021

Üretimde ve Yönetimde Toprağın Önemi

üretimde toprağın önemi nedir,  üretimde ve yönetimde toprağın önemini tarihten örneklerle açıklayın konusunda bir yazı sizleri bekliyor.

Bir ulusun üretim yapabilmesi için, içinde yaşadığı toprağa ihtiyacı vardır. Toplumların varlığını sürdürebilmesinin temeli budur. Kurtuluş savaşını kaybetmiş olsaydık, bugünkü topraklarımız başkalarına ait olacaktı ve şimdiki gibi yaşayamayacaktık.

İnsanların hayatlarını devam ettirebilmeleri için toprak gereklidir. Toprak insanın beslenmesini, nefes almasını ve barınmasını sağlar. Ülkemizdeki verimli araziler sayesinde, ihtiyaçlarımızı kendimizi yetiştirebilecek potansiyeldeyiz. Toprakta yetişen ürünleri satan kişiler geçimini bu yolla sağlarlar.

Toprak üzerindeki yerleşim alanları sayesinde, insanlar barınma ihtiyaçlarını giderler. İnsanlar buralarda beraber yaşayarak daha güvenli ve kolay yönetilebilir hayat sürmektedir.

Üretimde ve yönetimde toprağın önemi konulu yazımıza yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. 789 dedi ki:

  Toprak üzerindeki yerleşim alanları sayesinde, insanlar barınma ihtiyaçlarını giderler. İnsanlar buralarda beraber yaşayarak daha güvenli ve kolay yönetilebilir hayat sürmektedir.

  1. 789 dedi ki:

   hatalı yazım var

 2. beyza dedi ki:

  üretim mi daha önemli yoksa tüketim mi münazara için bir şeyler söyleyin ya.

  1. Deepika dedi ki:

   Munazara bir cvp olmasada bence benim yorumum uretim

  2. Abdullah emin dedi ki:

   İkiside :)

  3. Selim dedi ki:

   Üretim bu hakkında oldukça önemli.

 3. Rüya dedi ki:

  Çok güzel maşallah bayıldım. Herkese teşekkür ederim :) Bence de Türkçe’mize sahip çıkalım! Yanlış yazanlar düzgün yazsınlar. Bu sitenin Admini sizden teşekkür binlerce çok yardım ettiniz. :)

 4. Rüya dedi ki:

  Çok güzel maşallah bayıldım. Herkese teşekkür ederim :) Bence de Türkçe’mize sahip çıkalım! Yanlış yazanlar düzgün yazsınlar. Bu sitenin Admini sizden teşekkür ederim binlerce çok yardım ettiniz. :)

 5. gamze dedi ki:

  bu ödev sitelerine bayılıyorum

  1. Rüya dedi ki:

   bende bayılıyorum gamze çok güzel bir site

Yorum Yaz