Türk Milletinin Askerliğe Verdiği Önem

ataturk_turk_ordusu

Türk milleti tarih boyunca bağımsızlığına, bayrağına sahip çıkan bir millet olmuştur. Bu nedenle de Türk milleti için askerliğin önemi oldukça büyüktür.

Geçmişten günümüze kadar Türkler bağımsızlıklarını kazanmak için bir çok savaşa girmişlerdir ve sayısız antlaşmalar imzalamıştır. Tüm bu olayların temel nedeni ise bağımsızlık ve özgürlük olmuştur. Bu milletin azmi e cesurluğu ise tüm devletlere örnek olmuştur hatta bir çok devlete de korku salmayı başarmıştır.

Vatanını ve milletini seven, ülkesinin bağımsız bir devlet olmasını isteyen herkes ülkesi için her şeyi göze alır. Türkler de vatanına son damla kanlarına kadar sahip çıkmaktadır. Bu nedenle de Türk milleti askerliğe önem vermektedir. Çünkü askerler ülkelerini olası tehlikelerden korumak için gece gündüz tedbirli olurlar gerekirse savaşa girerler gerekirse aç susuz nöbet tutarlar.

Mustafa Kemal Atatürk de askerlik olayına bu nedenle önem vermiştir. Çünkü Atatürk’e göre de askerlik kutsal bir vatan borcu olmuştur. Halkın rahat ve refah içinde uyuyabilmesi için askerlerimiz geceleri ve gündüzleri gözlerini kırpmadan ülkemizi gerek iç gerekse dış tehditlerden korumaktadır. Bu nedenle de askerlik önemli bir olgu haline gelmiştir.

Türk Milleti ve Askerlik Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.