Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Mart 2021

Türk Kalp Vakfının Kuruluş Amacı Nedir

Dünyamızda son yıllarda birçok insan kalp hastalıklarına bağlı sebepler ile yaşamlarını kaybetmekte ya da hayatlarının önemli bir bölümünü hastanelerde geçirmektedir. Teknolojinin geldiği noktada artık tükettiğimiz birçok besin, doğal olmaktan çıkmış olmakla birlikte tüketilen sağlıksız besinler, yağlar ve alkol, sigara tüketimi gibi durumlar insanların kalp sağlığında yıkıcı etkiler yaratmaktadır. İnsanların yaşadığı bu olumsuz sağlık durumlarına dikkat çekmek, bu konuda farkındalık oluşturmak ve bu konu ile ilgili olarak yapılması gerekenlerin hayata geçirilmesini sağlamak amacıyla sivil teşebbüs ile Türk Kalp Vakfı kurulmuştur.

Sivil teşebbüs, bu kurumun devlete bağlı olmadığını ve halktan insanlar tarafından kurularak gönüllülük esasıyla çalışmalarını sürdüren bir kurum olduğunu ifade etmektedir. Bu kurum, insanlara kalp sağlığının önemini anlatacak toplantılar düzenler ve bilgilendirmeler yapar. Vakıf, ayrıca kalp hastalıkları ile ilgili gerekli çalışmaları yaparak, tıp alanında yenilikler getirerek kalp hastalıklarını minimum seviyeye indirmeyi hedefler. Yani bu kurum, insanımızı kalp sağlığı konusunda bilinçlendirerek yaşamızın kaynağı olan kalbimize nasıl daha iyi bakabileceğimizi bizlere anlatmaya çalışmanın yanı sıra bu konudaki bilimsel çalışmaları da takip eder. Bu bilimsel çalışmalardan insanların da fayda görmesini sağlamaya çalışır.

Türk Kalp Vakfı çalışanları, icra ettikleri işi gönüllü şekilde yapmaktadır. Vakıf çalışanlarının amacı, insanlara daha sağlıklı bir kalp ile daha kaliteli bir yaşam sunmaktır. İnsanları, vaad edilen kaliteli yaşama nasıl ulaşılabileceği konusunda bilinçlendirir. Örnek vermek gerekirse Türk Kalp Vakfı, çalışmaları kapsamında bir gün halka açık bir alanda bir konferans düzenleyerek insanlara kalp sağlığı için her gün 30 dakika tempolu koşmaları gerektiğini, hareketsiz bir yaşam yerine aktif ve hareketli bir yaşamı tercih etmeleri gerektiğini ve sigaradan, alkolden uzak durmaları gerektiğini tavsiye edebilir.

Türk Kalp Vakfının Kuruluş Amacı Nedir Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. elif dedi ki:

  hazırlayanın ellerine sağlık çok beğendim öğretmen kesin 100 verecek.

 2. beyza dedi ki:

  çok iyi ya Türk Kalp Vakfının Kuruluş amacı on numara olmuş.

 3. Veysel dedi ki:

  Çok.güzeldi

 4. Soylemeeeem ( naz yapıyom.) dedi ki:

  Çok uzunyaaaa:/

 5. Elif K. dedi ki:

  Super bayıldım odevıme yardımcı oldu bravo??

 6. elif dedi ki:

  Resmen bal gibi olmuş süpersiniz elinize sağlık.

 7. nida dedi ki:

  çok güzel bir site…

 8. Barış k. dedi ki:

  bence güzel ödevimde yardımcı oldu ve çok iyi anlatilıyor 5 yıldız 10puan ??????????☝?hahaha

  1. Sümeyye dedi ki:

   Yalnız gerçekten işe yaradı kalp vakfı amaçları lazımdı yazdım.

 9. KAAN dedi ki:

  bence çok güzel bir şey benim ödevime çok yardımcı oldu gerçekten yani arkadaşlar

Yorum Yaz