Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2018

Tükenme Tehlikesi Olan Canlı Türlerinin Kurtarılması Neden Önemlidir

İnsanlar için en kıymetli değer çevre olmasına rağmen, insanlar bu bilinçte olmayarak ya da bu durumu unutarak çevreye her geçen gün zarar vermeye devam etmektedir. Çevreden faydalanan tek canlılar insanlar olmamak ile birlikte aynı zamanda birçok hayvan ya da bitkilerde çevreye ihtiyaç duymaktadır. İnsanların çevreye vermiş oldukları zarar hem insan yaşamını hem de diğer canlıların yaşamını ciddi bir şekilde tehdit etmektedir. Özellikle de sırf çevre kirliliği yüzünden bazı canlıların nesli tükenmektedir. Peki nesli tükenen bu canlı türlerinin kurtarılması neden önemlidir? Bu sorunun cevabı her insan tarafından öğrenilmeli ve bu duruma göre davranmaya özen gösterilmelidir.

İnsanlar daha çok kendi çıkarlarını düşündüklerinden dolayı sergilemiş oldukları bir takım davranışlar ile kimi zaman bazı canlı türlerinin yok olmasına sebep olabilmektedir. Bu davranışların sonucunda ortaya çıkan birçok çevre sorunu yüzünden bazı canlı türleri ile bitkiler yok olabildiği gibi bu türlerde bir azalma da söz konusu olabilmektedir. Hiçbir canlının neslinin tükenmemesi gerektiği bilinci her insanda olmalıdır. Bu yüzden canlıların yaşamını tehdit edecek şekilde davranışlarda bulunmamamız gerekmektedir.

Daha temiz ve daha özenli bir çevre sağlanarak canlıların neslinin tükenmesinin önüne geçilebilmektedir. Hatta insanlar bu canlıların neslinin tükenmesini sağlayacak hareketlerde bulunmak yerine tükenmemesi adına bir takım çalışmalar gerçekleştirmelidir. Bu sayede daha yaşanılır ve daha güzel bir dünya elde edilebilir.

Tükenme Tehlikesi Olan Canlı Türlerinin Kurtarılması Neden Önemlidir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz