TRT Türk Frekansı

TRT Türk Uydu Frekansı Türksat, TRT Türk Frekans Güncel 2018 Türksat 4A uydusu

Haber ve kültür kategorilerinde program yapan TRT Türk; yurtdışına yayın yapan bir TRT kanalıdır. Kanal ayrıca birçok Orta Asya ülkesinde yayınlanmaktadır. Bu ülkelere yönelik genel içerikli programlara da TRT Türk’te yer verilmektedir.

TRT Türk ‘ün bütün frekansları 21 Mart 2009  tarihinde TRT Avaz’a geçmiştir. Bu frekansların TRT Avaz’a geçmesinin ardından kanal TRT int ile birleştirilmiştir. Kanalın logosu 9 saniyede bir TRT int ve TRT Türk olarak değişiklik göstermiştir.

TRT Türk TRT’nin 16:9 geniş ekran kalitesiyle yayın yapan ilk kanalıdır. Kanal BBC, CNN gibi kanallara alternatif bir kanal olmayı hedeflemektedir. Kanalın haberin kaynağını Reuters firması karşılamaktadır. Televizyon 24 saat haber yapan bir kanal durumundadır. Ümit Sezgin kanalın genel yayın yönetmenliğini üstlenmiş olan isimdir.

Ece Özbek ile Kahve Molası , Bahar Feyzan ile Küresel Nabız ,  Mete Çubukçu ile Küresel Nabız , Aslı Aydıntaşbaş ile Küresel Nabız kanalda yayınlanmış olan programlardan bazılarıdır.

TRT Türk Frekansı – TRT Türk Canlı izle – TRT Türk Uydu Frekansı

Dikkat !: Hemen Alttaki Linke Tıklayarak yeni frekansları görebilirsiniz. Bu Kanal Türksat 4A Uydusunda Yeni Frekansına Geçmiştir.

Türksat 4A Yeni Frekans Bilgileri Kanal Listesi İçin Tıklayınız

TRT Türk Frekansı İle İlgili Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.