TRT Okul Frekansı

TRT Okul Uydu Frekansı Türksat, TRT Okul Frekans Güncel 2018 Türksat 4A uydusu

31 Ocak 2011 tarihinde kurulan TRT Okul, TRT bünyesinde oluşturulan bir eğitim kanalıdır. Kanal Anadolu üniversitesi ile işbirliği içerisinde program yapmaktadır. Programlar Anadolu Üniversitesi’nden akademik destek almaktadır.

Kanalda yer alan eğitim programları sadece açık öğretim öğrencileri değil örgün öğretim öğrencileri için de oldukça faydalıdır ve içerik olarak buna göre düzenlenmiş durumdadır. Bununla birlikte kanalda öğrencilere rehberlik edecek programlar, eğitim ve kültür faaliyetlerini içeren etkinlikler de yer almaktadır.

TRT ‘nin hazırladığı programlarda ise; anne ve çocuk sağlığı, önleyici sağlık, kam kuruluşlarındaki işlerin işleyişi, adliye başvurusu, vatandaşlık ve tüketici hakları, hasta hakları, emlak alımı, vergi dairesi ve sosyal güvenlik kurumu ile ilgili işler, spor eğitimi gibi vatandaşları bilgilendirecek ve eğitecek programlara yer verilmektedir.

24 saat yayın yapan TRT Okul buna rağmen her sabah İstiklal Marşı ile açılmaktadır.

TRT Okul

TRT Okul Türksat 4A Yeni Frekans Ayarları

Dikkat !: Hemen Alttaki Linke Tıklayarak yeni frekansları görebilirsiniz. Bu Kanal Türksat 4A Uydusunda Yeni Frekansına Geçmiştir.

Türksat 4A Yeni Frekans Bilgileri Kanal Listesi İçin Tıklayınız

TRT Okul Frekansı İle İlgili Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

2 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.