Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Nisan 2021

Toplumların Yükselmesinde Değerler mi Yoksa Akademik Çalışmalar mı 1.Derecede Öneme Sahiptir

Değerler veya Akademik Çalışmalardan Hangisi Toplumların Yükselmesinde Daha Önemlidir hakkında bilgi kısaca, Toplumların Yükselmesinde Değerler mi Yoksa Akademik Çalışmalar mı 1.Derecede Öneme Sahiptir?

Bu bir münazara konusudur ve taraflar farklı görüşlerini temellendirmeye çalışacaklardır. Öncelikle gerek toplumsal değerler gerekse akademik çalışmalar bir toplumun gelişmesinde ve ileriye gitmesinde oldukça büyük öneme sahiptir. Fakat hangisinin daha büyük öneme sahip olduğu tartışması bu yazı içerisinde işlenecektir.

Bir kişinin tüm çevresinin ilerlemesi için yaptığı olumlu davranışlarına toplumsal değer denir. Bunlar kültürel ve sosyal olabilir. İnsanlar bu değerler sayesinde birlikte bir uyum içerisinde yaşarlar. Akademik çalışmalar ise aslında toplumu bir arada tutan şey değil, toplumun bir arada durması sayesinde gelişen şeydir.

İcatlar, buluşlar ve bilimsel çalışmalar bir arada olmayan bir toplumun faydasına olamaz çünkü ortada toplum yok demektir. Ne kadar bilimsel çalışma yapılırsa yapılsın bir toplumdaki bireylerin aynı şeylerden hoşlanması birlikte ağlayıp gülmesi sağlanamaz. Bunu sağlayan toplumsal değerlerdir.

Yani her ikisi de toplumu geliştirir fakat temelden toplumu var eden şey o toplumun değerleri olduğundan birinci derecede önemli olmak sıfatını toplumsal değerlere vermeliyiz.

Toplumların Yükselmesinde Değerler mi Yoksa Akademik Çalışmalar mı 1.Derecede Öneme Sahiptir Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz