Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2021

TEOG’da Yerleşemeyen Öğrenci Ne Yapacak

teog ek yerleştirme ile ilgili görsel sonucu

LGS tercihleri son buldu. Öğrencilerin büyük bir kısmı tercihlerini gerçekleştirdi ve heyecanla tercih sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Kimi öğrenci tercih yaptığı okullardan birine yerleşeceğinden emin hissederken, kimi öğrenciler yerleşebilme konusunda fazla umutsuz. Bu nedenle yerleşemezsem ne olacak sorusu öğrencilerin en çok kafasını kurcalayan sorular arasında yer almayı başardı. Tercih yaptığı halde, herhangi bir yere yerleşemeyen öğrenci ne yapacak? Bu ve buna benzer konu ile ilgili sorulara ait cevapları, sizler için düzenlemiş olduğumuz bu LGS’da yerleşemeyen öğrenci ne yapacak kısaca bilgi vereceğiz.

LGS tercihlerini gerçekleştiren öğrencilerin en büyük korkusu, bir yere yerleşememek. LGS tercihlerinden herhangi bir okula yerleşemeyen öğrenciler sistem tarafından açıköğretim liselerine yerleştirilecek. Fakat bazı öğrenciler açıköğretim liselerinde okumak istemiyor. Peki bu öğrenciler için sonuç ne olacak? Otomatik olarak açıköğretim liselerine yerleştirilen öğrencilere ikinci bir şans gibi tanınan ek yerleştirme dönemi başlayacak. Bu öğrencilerin ek yerleştirme tarihlerini takip etmesi gerekmekte olup bu dönemde 3 tercih yapabilecek. Ek tercih işlemlerinin gerçekleştirileceği zaman Ağustos aylarında olacak. Sonuçlar ise Eylül ayında açıklanacak.

Ek yerleştirmede bir okula yerleşebilmek için o okulun kontenjanında boş yer kalması gerekmektedir. Bu durumda öğrencinin nakil olma şansı doğacaktır. Bu sebeple öğrencilerin nakil işlem tarihlerini yakından takip etmeleri gerekmektedir.

LGS’da Yerleşemeyen Öğrenci Ne Yapacak Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz