Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ekim 2021

TEOG Yüzdelik Dilim Nedir

LGS Sınavı’na her yıl olduğu gibi bu yıl da milyonlarca öğrenci girdi. LGS Sınav sonuçlarının açıklanmasını dört gözle bekleyen öğrenciler, şimdi ise tercih dönemi stresini yaşıyor. Kimi öğrenciler istediği puanı elde etmiş, kimi öğrenciler ise aldığı puandan memnun gözükmüyor. Fakat her iki öğrenci için de tercih dönemi stresli bir hal alıyor. Öğrenciler kendileri için en iyi liseye yerleşmek istiyor. Bunun için tercih döneminde hem öğrencilerin hem de ailelerin çok dikkatli olması gerekiyor. Tercih döneminde dikkate alınması gereken en önemli hususlardan bir tanesi de elbette ki LGS Yüzdelik dilim oluyor. Peki yüzdelik dilim ne anlama geliyor ve ne işe yarıyor? Bizler de bu sorulara ait cevapları sizlerle paylaşmak amacıyla yayınlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere LGS Yüzdelik Dilim Nedir kısaca bilgi vereceğiz.

teog yüzdelik dilim nedir ile ilgili görsel sonucu

Uzmanlar, öğrencilerin tercih listesini hazırlamadan önce hangi liseye gitmek istiyorlar ise o lisenin geçmiş yıla ait hangi yüzdelik dilimi ile öğrenci aldığını araştırmalarını öneriyor. Bu nedenle öğrencilerin, kendisini diğer öğrenciler ile kıyaslama yapması ve durumunu tespit edebilmesi için yüzdelik dilimini dikkate alarak hareket etmesi gerekiyor.

Bu yıl çok yüksek puanla öğrenci alan bir okul, geçmiş yıl çok düşük puanla öğrenci almış olabilir. Bu durum soruların zorluğu, kolaylığı ya da öğrencilerin başarısına göre değişiklik gösterir. Fakat sıralama her zaman öğrencinin doğru tercih yapmasını sağlar.

LGS Yüzdelik Dilim Nedir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Tuğba dedi ki:

    Teog yüzdelik dilim açıklaması çok güzel yapılmış tam da tercih dönemi öncesinde yüzdelik dilim hakkında bir şey bilmiyordum meğer gerçekten önemli bir unsurmuş :)

Yorum Yaz