TEOG Kazanamayanlar Ne Yapacak Ne Olur

açık lise ile ilgili görsel sonucu

açık lise ile ilgili görsel sonucu

LGS Sınavı’nın öğrenciler üzerinde yaratmış olduğu heyecan ve stres henüz bitmedi. LGS sonuçlarının açıklanması ile birlikte puanlarını öğrenen öğrencilerin kimi mutluyken, kimi az puan almasından dolayı oldukça endişeli. Puanı herhangi bir liseye yerleşemeyecek kadar az olan öğrenciler, lise hayatına ne şekilde devam edeceğini merak ediyor. LGS Sınavı’nın tercih döneminde tercihlerin çok iyi bir şekilde yapılarak, gidilmek istenen okulların kapsamlı bir şekilde araştırmasının yapılması gerekiyor. Peki LGS Sınavı’ndan çok düşük bir puan alan öğrenci nasıl bir yol izleyecek? Tercih sonuçları açıklandığında herhangi bir liseye yerleşememiş öğrencinin ne yapması gerekecek? Bu ve buna benzeyen bir takım sorulara ait yanıtları bulmanız amacı ile düzenlemekte olduğumuz bu yazıda, sizlere LGS Kazanamayanlar Ne Yapacak Ne Olur kısaca bilgi vereceğiz.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (LGS) Sınavı’nda başarı elde edemeyen bir öğrencinin ortaokul yıl sonu notunun da küçük olması ile birlikte toplam puanı haliyle düşük gelecek. Lise öğretimi zorunlu olduğu için LGS Sınavı’ndan düşük not alan öğrenciler ne yapacakları konusunda endişe duymaya başladı. Fakat her öğrenci lise öğrenimine devam etmek zorunda olduğu için aldığı puanla ya da yapmış olduğu tercihle herhangi bir liseye yerleşmeye hak kazanamayan öğrencilerin açık liseye devam edecekleri biliniyor.

LGS tercihlerini yapan öğrenciler eğer bir yere yerleşemez ise açık lise okumak durumunda olacaklar. Bu yıl LGS tercihleri Temmuz ayında başlayacak olup tüm öğrencilerin bu dönemde gerekli hassasiyeti göstermeleri önemli olmaktadır.

LGS Kazanamayanlar Ne Yapacak Ne Olur Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.