Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Teknolojik Ürünlerin Olumlu ve Olumsuz Etkileri - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Teknolojik Ürünlerin Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Günlük hayatımızda teknoloji yaşamımızın en küçük ayrıntılarına girmiş durumda. Kullandığımız cep telefonlarından, elimizin altındaki bilgisayar ve tabletlere kadar hayatımızın tamamı neredeyse teknolojiye endeksli. Teknolojinin faydaları olduğu kadar üzerimizde olumsuz etkilerinin olduğunu da söylemek de mümkün. Bu sayfamızda teknolojik ürünlerin olumlu ve olumsuz etkileri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Her ne kadar teknolojinin çok geliştiğini ve artık bizleri bağımlı hale getirdiğini söylesek de hepimiz teknoloji olmadan yaşayamaz hale geldik. O kadar ki en ufak bir elektrik kesintisinde elimiz kolumuz kırılmış gibi hissediyoruz. Teknolojinin hayatımızı kolaylaştırdığı, bilgiye ulaşmada insanlara büyük fayda sağladığı yadsınamaz bir gerçek. Peki ya teknolojinin zararları?

İnsanlar artık teknolojiye sırtlarını dayadıklarından eskiden bizlere haz veren nice güzellikten uzak kalmış durumdalar. Öyle ki ellerinde akıllı telefonları, tabletleri, bilgisayarları ile oturan bir aile bütün bir gece boyunca hiç konuşmayabiliyor.  İnsanlar üzerindeki bağımlılık etkisi de ayrı bir olumsuzluk. Bu nedenle teknolojiden yararlanmayı bilirken zararlarından korunmayı da öğrenmek gerekiyor.

Teknolojinin Yararları ve Zararları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781