Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ağustos 2021

Teknolojik Ürünlerin Çevremizde Yarattığı Olumlu ve Olumsuz Etkiler Nelerdir

Eski zamanlarda insanlar yaşantılarını çok önemli derecede doğal olan şeylerle sürdürüyorlardı. El emeği olan şeyler geçmiş zamanlarda çok fazla önemliydi. Örneğin bir ayakkabı imal etmek, uzun vakit ve ustalık gerektiren bir işti. Bununla birlikte bir elbise dikmekte bir hayli zor ve emek gerektiren bir işti. Ancak sanayi devriminin ortaya çıkması ile birlikte üretimde makineleşme başladı.  Tarım, sanayi gibi bütün alanlarda insan gücü bir kenara bırakılıp makinelerin gücü kullanılmaya başladı. Bu sayede de insanlık kısa zamanda önemli teknolojik gelişmelerle tanışmaya başladı. Arabalar, telefonlar, bilgisayarlar, televizyonlar gibi bir çok yeni teknolojik eşya hayatımıza girdi. Bu teknolojiler insan hayatını önemli derecede kolaylaştırdı, ancak teknolojinin faydalarından bahsettiğimiz kadar zararlarından da bahsetmemiz mümkündür.

Örneğin bir arabanın icat edildiğini ele alırsak araba, uzun mesafeleri kısa bir hale getirdiği için çok faydalı bir buluştur. Ancak günümüzde çok fazla arabanın kullanılması ile birlikte doğaya insan sağlığına zararlı önemli derecede gaz salınımı olmaktadır. Bununla birlikte gelişen teknoloji ve makineleşme sebebiyle insanlar artık fiziksel güçlerini kullanmadıkları için obezite gibi sorunlar da ortaya çıkmaktadır. Yani kısacası, teknolojinin hayatımıza getirdiği kolaylıkları inkar etmemiz mümkün değildir, ancak her teknolojik gelişme bizlere fayda sağladığı kadar zarar da sağlamaktadır. Bizlerin ise bu gelişmelerden fayda mı yoksa zarar mı göreceğimiz bizim onları ne şekilde kullandığımıza bağlıdır.

Teknolojik Ürünlerin Çevremizde Yarattığı Olumlu ve Olumsuz Etkiler Nelerdir Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz