Sumru Baydemir Hangi Ekonomik Faaliyet ürünlerini Değerlendirmiştir

Sumru Baydemir’in Değerlendirdiği Ekonomik Faaliyet Ürünleri Nelerdir, Sumru Baydemir Hangi Ekonomik Faaliyet Ürünlerini Değerlendirmiştir

İlk olarak evinin bir odasında nakış yapan Sumru Baydemir, yaptıklarını çeşitli firmalara satarak ardından kendine küçük bir atölye açmayı başardı.

Yaptığı nakışların ardından dikişleri de beğenildi ve Merter’deki bir firmanın içinde konfeksiyon kurdu. Yaptığı işlerden cesaret alan Sumru Baydemir, riske girerek kendine 180 bin dolar değerinde gelişmiş bir nakış makinesi aldı. Tahminleri tuttu, para kazanmaya devam ettikçe yeni makineler almaya devam etti.

200o yılının ardından işlerini büyütmeye karar verdi ve ev tekstilinde marka olmayı amaçladı. Türk kültürü ve Selçuklu-Osmanlı motiflerini nakışlarına işleyen Sumru Baydemir bu konuda büyük başarı sağladı. Girişimci ruhu ile Türkiye’de bulunmayan tekniklere yöneldi ve Denizli’de üç büyük havlucuya günümüzde de devam eden üç boyutlu nakışları yapmaya başladı.

Moskova ve Sharjah’da yaptığı nakışlarla dünyaya açıldı. Oğlu ve gelinini de ihracata yönlendirdi. Şu anda makine distribütörlüğü yapmaya devam ediyor.

Sumru Baydemir ve Ekonomik Faaliyet Ürünleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.