Suçlu Çocuk Değil Ebeveyn Vardır

Toplum içerisinde suçlular her zaman eleştirilir, tabii ki eleştirilmeli bizler buna karşı değiliz peki ya onları suça itenler? Çocuğunuzun suçlu olabileceğini hiç düşünüz mü? Bu pek ala mümkün bir olaydır. Çocuğunuzun suçlu olmasını istiyorsanız size maddeler halinde suçlu yetiştirmeyi anlatacağız. Suçlu olmasını istemiyorsanız tam tersini yaparsınız, bu kadar basit.

dersani

1-      Çocuğunuz doğduğu andan itibaren sizden isteklerde bulunacaktır bunların hepsini karşılayın. Bilgisayar istiyorsa anında alın, acıktıysa anında yemek verin. Kesinlikle program yapmayı ve ders çalışmanın, hayatın gerçeklerini anlatmayın. Her şeyi istediği an yapabileceğini belirtin.

2-      Kötü sözler ettiği zaman, küfürle karışık espriler yaptığı zaman hemen gül. Misafirler gelince arkadaşlarına küfrettir, böylece oğlun olduğunu hemen anlasınlar.

3-      Asla ve asla düşünmeyi öğretmene gerek yok. Her şeyi istediği an yapın ki ileri de düşünmesini bekleyebilin. Tabii ki bu da ancak 20’li yaşlardan sonra gerçekleşecektir. O zaman düşünüp ne olacağına rahatlıkla karar verecektir.

4-      Eğer bir şeyleri dağıttıysa hemen toplayın, ayakkabıların, odasını, yatağını her zaman siz düzene sokun. Hayatta bütün dağıttıklarını birileri toplayacak bunu söyleyin.

5-      Eğer ortada bir sorun varsa kavganızı çocuğunuzun önünde yapın aile parçalanınca şok olmaz böylece. Alışageldik şeyler deyip yoluna devam edebilir.

6-      Konforla ilgili sıkıntısı asla olmasın istediği yiyecek, istediği içecek hatta istediği arabayı bile direk alın.

7-      Kendisi para kazanıp rezil olmasın hemen ona yeteceğinden çok fazla harçlık verin. Para kazanmanın zorluğunu görmesin.

İşte bu kadar, çocuğunuz artık potansiyel suçluların en önünde gelmektedir.

derszamani.net

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.