Standing Order İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Standing Order İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Standing Order Nedir?

Standing Order, düzenli ödeme anlamına gelir. Bu terim, banka hesabınızdan belirli bir tutarın belirli aralıklarla belirli bir kişiye veya kuruluşa otomatik olarak ödenmesini ifade eder. Bu ödeme, genellikle fatura ödemeleri, kira ödemeleri veya borçların ödenmesi için kullanılır.

Örnek Cümleler:

 1. I have set up a standing order to pay my rent every month. (Her ay kiramı ödemek için düzenli bir ödeme talimatı verdim.)
 2. The utility company automatically takes the bill amount through a standing order from my account. (Hizmet şirketi, fatura tutarını otomatik olarak hesabımdan düzenli bir ödeme talimatıyla alıyor.)
 3. I forgot to cancel the standing order, and now I have paid double. (Düzenli ödeme talimatını iptal etmeyi unuttum ve şimdi iki kez ödeme yaptım.)
 4. You can easily set up a standing order to pay your credit card bill. (Kredi kartı faturanızı ödemek için kolayca bir düzenli ödeme talimatı oluşturabilirsiniz.)
 5. I have instructed the bank to set up a standing order to make a donation every month. (Her ay bağış yapmak için bankaya düzenli bir ödeme talimatı verdim.)
 6. I prefer to pay my bills by standing order so that I don’t have to remember the due dates. (Son ödeme tarihlerini hatırlamak zorunda kalmamak için faturalarımı düzenli ödeme talimatıyla ödemeyi tercih ederim.)
 7. You can cancel a standing order at any time by contacting your bank. (Bankanızla iletişime geçerek herhangi bir zamanda düzenli ödeme talimatını iptal edebilirsiniz.)
 8. I missed a payment because the standing order did not go through. (Düzenli ödeme talimatı çalışmadığı için bir ödeme kaçırdım.)
 9. The charity receives regular donations from its supporters through standing orders. (Hayır kurumu, destekçilerinden düzenli ödeme talimatlarıyla düzenli bağışlar alır.)
 10. Standing orders are a convenient way to make payments without having to remember the due dates. (Düzenli ödeme talimatları, son ödeme tarihlerini hatırlamadan ödemeler yapmanın kolay bir yoludur.)
 11. You can increase or decrease the amount of a standing order at any time. (Herhangi bir zamanda düzenli ödeme talimatının tutarını artırabilir veya azaltabilirsiniz.)
 12. I use standing orders to make sure that my bills are always paid on time. (Faturalarımın her zaman zamanında ödenmesini sağlamak için düzenli ödeme talimatlarını kullanıyorum.)
 13. The standing order for my car loan is deducted from my account every month. (Araba kredim için düzenli ödeme talimatı hesabımdan her ay kesili
 1. Setting up a standing order is a simple process that can be done online or in person at the bank. (Düzenli ödeme talimatı oluşturma işlemi, bankada bizzat yapabileceğiniz veya online olarak gerçekleştirebileceğiniz basit bir süreçtir.)
 2. The standing order ensures that my gym membership is paid automatically every month. (Düzenli ödeme talimatı, spor salonu üyeliğimin her ay otomatik olarak ödenmesini sağlar.)
 3. I prefer to pay my rent through standing order so that I don’t have to worry about forgetting to pay. (Ödemeyi unutma endişesi olmadan kiramı düzenli ödeme talimatıyla ödemeyi tercih ederim.)
 4. If you miss a payment through a standing order, you may incur additional charges. (Düzenli ödeme talimatıyla bir ödeme kaçırırsanız, ek ücretler ödeyebilirsiniz.)
 5. The charity relies on the regular donations it receives through standing orders to continue its work. (Hayır kurumu, faaliyetlerine devam etmek için düzenli ödeme talimatlarıyla aldığı bağışlara güvenir.)
 6. You can change the recipient of a standing order at any time by contacting your bank. (Bankanızla iletişime geçerek herhangi bir zamanda düzenli ödeme talimatının alıcısını değiştirebilirsiniz.)
 7. The standing order for my internet service is deducted from my account on the same day every month. (İnternet servisim için düzenli ödeme talimatı, her ay aynı gün hesabımdan kesilir.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.