Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Söz Uçar Yazı Kalır Anlamı

soz-yazi-kaligrafi_thumbGeçmişten günümüze kadar yaşayan tüm insanlar ve yaşamakta olan insanlar herhangi bir konuda sahip oldukları duygu ve düşüncelerini ifade etme gereği duymuşlardır ve kendilerini böyle ifade etmeye çalışmışlardır ve günümüzde de bu böyle devam etmektedir.

İnsanların birbirlerine aktardıkları duygu ve düşünceler aynı zamanda insanların birbirleri ile olan etkileşimlerini de olumlu yönde fazlasıyla etkilemektedir.

Günlük iletişim diyaloglarının yanı sıra bir de büyük sözler ve önemli yargıar dile getiren fikir insanları vardır ve bu sözlerin unutularak yok olmaması için kayda alınması gerekmektedir.

Günlük hayatımızda günlük iletişimin yanı sıra önemli olan ticari ya da sosyal iletişimler de meydana gelmektedir. Önemli olan bu hususlar kayda alınmadığı ve sadece sözde kaldığı takdirde bir zaman sonra unutulacaktır ve yok olacaktır. Bu tür önemli görülen şeyleri kağıt üzerinde yazıya geçirilmesi önemli hususların kaybolmasını engellemiş oluruz.

Yazı ile kayda alınan her bilgi ya da her not aslında asırlar sonrasında günümüze ait tarihi notlar olarak gelecek nesillerin karşısına çıkacaktır. Örneğin; geçmişte kruulan ve yaşayan medeniyetlere yönelik bir çok yazılı belge bulunmaktadır ve bu belgeler sayesidne o dönemlere ait bilgilere ve o dönemin yaşam şartları hakkındaki bilgilere ulaşabilmekteyiz. Bu bilgiler eğer yazı ile kağıda geçirilmemiş olsaydı bu bilgiler günümüze ulaşamadan yok olup gidecekti ve o dönemlere ait bilgilere sahip olamayacaktık.

Söz Uçar Yazı Kalır Anlamı İle İlgili Kompozisyon Örneğimiz Hakkındaki Görüşlerinizi Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz