Sondaj Teknolojisi Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralaması 2018 2019

Üniversite tercihi yapacak olan ve önlisans ( iki yıllık ) program olan Sondaj Teknolojisi başarı sıralaması ile bu bölümü seçecek üniversite adayları için Sondaj Teknolojisi Taban Puanları ile Sondaj Teknolojisi 2018 YKS Yerleştirme Başarı sıralamasını sırasını sayfamıza ekledik.  Bu puanlar 2018 Üniversite yerleştirme puanlarına göre ÖSYM tarafından yayınlanmış olup 2019 YKS ve TYT’ye girip tercih yapacak olan üniversite adayları bu puanları göz önünde tutmalıdırlar .

2018 2019 Sondaj Teknolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ile Kontenjanları:

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ 2018 Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Sondaj Teknolojisi TYT 15 214.81451
BATMAN ÜNİVERSİTESİ 2018 Meslek Yüksekokulu Sondaj Teknolojisi TYT 20 214.67642
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) 2018 Torbalı Meslek Yüksekokulu Sondaj Teknolojisi TYT 15 215.06911

Sondaj Teknolojisi Bölümünü Seçmeyi mi Düşünüyorsunuz? Bu Bölüm Hakkında Görüşlerinizi Bizlerle Hemen Paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki Yorum Kutucuğunu Kullanarak yorumlarınızı hemen yazın.

Sondaj Teknolojisi Bölümü Taban Puanları 2018 2019, Sondaj Teknolojisi Başarı Sırası sıralaması 2018 2019, Sondaj Teknolojisi Bölümü Olan Üniversiteler, 2 İki Yıllık Sondaj Teknolojisi Puanı 2018, Sondaj Teknolojisi Puan Türü, Sondaj Teknolojisi Bölümü İçin Kaç Puan Gerekir

  • Sondajcılık / Sondaj Bölümü Hakkında Bilgi Almak İçin Buraya Tıklayın

8 yorum

  1. Sondaj, gerçekten çok zevkli bir meslek. Pazara kadar değil çıkana kadar deliyorsun ve suyun çıkıp çıkmama ihtimali insanın “merak etme” psikolojisini okşuyor adeta. Ayrıca memleketimizin usta sondajcılara ihtiyacı var. İşsiz kalmazsınız. Kesinlikle tavsiye ettiğim bir bölüm.

  2. Sondaj bölümü mezunu alan devlet kurumları TPIC, TPAO’dur. Özel sektörde sondaj firmaları kendi bünyelerinde kadrolu olarak sondör, sondaj ustası almaktadır. Genelde su sondajı, su kuyusu açma hizmetleri verirler.

  3. arkadaşlar evet bu bölümden mezun olanların kamuda iş bulmaları neredeyse imkansız fakat özel sektörde rahat iş bulabiliyolar üstelik maaşları da oldukça iyi. benim araştırmalarım bu doğrultuda tabi. kardeşimi bu mesleğe yönlendirmeyi düşünüyorum bu konuda farklı bir fikri olan yardımcı olabilir mi acaba ?

    • iş olmamasi özel sektörde imkansiz , iş var iş varda yalniz çok ağir bir iş bizim milletimiz devlete girmeyi yer etmiş girip yatiyim bu düşüncen varsa zaten sen hiç bir meslekte para kazanamazsin kpss kpss sizin olsun kpss rahat beleşçiler , bir jeoloji muhendisi olarak rahatini düşünen kişinin mevzisi olmaz, ilerisi olmaz.

  4. Arkadaşlar sadece bölüm okumak için yazmayın gideceğiniz bölümü araştırın sondaj teknolojisi bölümünü kesinlikle yazmayın araştırın kpss de bitane alım olmus mu bugüne kadar olacak gibide görünmüyo her atama zamanı görmezden gelinmek insanın gerçekten zoruna gidiyo mta-tpeo-dsi vs.. hiç biri ihtiyaç duymuyo mu sondaj teknikerine anlamıyorum alım yapmıyolar yada kamuoyuna hiç duyurulmadan eksik kontejanlar dolduruluyo….

    • evet harununda yazdıgı gibi devlet dairelerine giriş zor. ben 2010 yılında deü sondaj teknolojileri bölümünden mezun oldum. müh. geçmedim tpicde çalışıyorum 2.5 yıldır özel sektörde sondaj teknikerlerine ihtiyaç var. ve iş bulma olanagınız yüksek . yanlız çalışma şartları ve bedeniniz elverişli olması gerekli. ve sürekli seyahat edebilmeniz uygun olmalı . hava şartlarına iklim degişikliklerine atapte olmalısınız. ailenizi bi kere unutun ayda 10 gün görüyorum bir çok şirkette 3 ayda 15 gün izin yapıyorlar. araştırın soruşturun öyle girin

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.