Sizce Ülkemiz Ekonomisinin Gelişmesinde Hangi Ekonomik Faaliyetlere Yatırım Yapmamız Gerekir

Bir ülke için o ülkenin ekonomisi ve ekonomik yapısı son derece önem arz etmektedir. Çünkü bir ülke ekonomisi kadar ayakta kalabilir ve sahip olduğu ekonomik güç kadar kendisini geliştirebilir. Bu nedenle de bir ülkede yapılan ekonomik faaliyetler o ülkenin varlığını bağımsız bir şekilde devam ettirebilmesi için oldukça önemlidir. Bu yazımızda sizce ülke ekonomisinin gelişmesinde hangi ekonomik faaliyetlere yatırım yapmamız gerekir kısaca sizleri bilgilendireceğiz.

e-enerji_980Bir ülke ekonomisi için şüphesiz ki tüm ekonomik faaliyetler önemlidir ancak her ekonomik faaliyetin günümüz şartlarına, ihtiyaçlarına ve getirilerine göre bir öenm sırası vardır. Bir ülke için tarım faaliyetleri, hayvancılık faaliyetleri, turizm faaliyetleri ve sanayi faaliyetleri ülke ekonomisinin gelişmesi açısından son derece büyük önem arz etmektedir. Ancak günümüzde uygarlıkların gelişmişlik seviyesinin teknoloji doğrultusunda yükselmesi ile birlikte sanayi faaliyetleri daha fazla önem kazanmaya başlamıştır. Dolayısıyla da ülke ekonomisini en fazla geliştirecek olan faaliyetler sanayi faaliyetleri olmaktadır çünkü sanayi faaliyetleri oldukça geniş alanı olan bir ekonomik faaliyet türüdür.

Bir ülke ekonomisinin gelişebilmesi için öncelikle o ülkede üretim yapılmalı ve bu üretim sayesinde de verimlilik elde edilmelidir. Mesela; Arap ülkeleri petrol zengini olan ülkelerdir ancak aynı zamanda Arap ülkeleri gelişme göstermeyen ülkelerdir çünkü ülkede kaynakların olması o kaynakların işlenmediği sürece hiç bir şey ifade etmemektedir. Arap ülkelerine karşılık Almanya, yer altı kaynakları bakımından fakir bir ülkedir ancak buna rağmen yine Arap ülkelerine karşılık almanya gelişmiş bir ülkedir. Almanya’nın bu denli gelişmesi ise sanayi faaliyetleri kapsamında üretim ile verimlilik sağlanması ile gerçekleşmiştir.

Sizce Ülkemiz Ekonomisinin Gelişmesinde Hangi Ekonomik Faaliyetlere Yatırım Yapmamız Gerekir Düşüncelerinizi ve Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Bölümünden Hemen Bize Yazın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.