Sizce Ülkeler Neden Birbirleriyle Ticaret Yaparlar? Söyleyiniz.
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2018

Sizce Ülkeler Neden Birbirleriyle Ticaret Yaparlar? Söyleyiniz.

Bu yazımızda sizce ülkeler neden birbirleriyle ticaret yaparlar söyleyiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ülkelerin dünya üzerinde varlıklarını korumak için belli kuralları yerine getirmesi gerekir. Devletlerin kuvvetlenmesi ekonomik olarak mümkündür. Ekonominin gelişmesi ve kalkınma oluşturması da üretimle ilgilidir. Üretim ise iki şeyle gerçekleşir. Birincisi kaynak ikincisi nüfustur. Ülkeler birbiriyle ticaret yaparak kaynak ve ürün değişimi yapıp ihtiyaçlarını giderirler.

Ülkelerin birbiriyle ticaret yapmasının nedeni ekonomik olarak gelişmeleri kalkınmaları, ekonomik güç elde etmeleri içindir. Bir ülkenin büyük bir devlet olmasında önemli olan unsurlar, ekonomi, nüfus ve stratejik toprak bütünlüğüdür. Ülkelerin bu üçünün sağlanmasında kuvvetlenmesi mümkündür. Ekonomik gücün oluşmasında üretim ve yer altı kaynakları öne çıkmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. bekir dedi ki:

    Ülkeler birbirleriyle ticaret yaparlar. Bir ülkeye satım yapmaya yani dış satıma ihracat bir ülkeden alıma yani dış alıma ithalat denir.

    1. Melike dedi ki:

      Ülkeler ihtiyaçlarını karşılayabilmek için birbirleriyle ticaret yaparlar.Çünkü her ülke kendi ihtiyaçlarını karşılayacak kaynakları üretebilir.

Yorum Yaz