Sinagog Nedir?
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Sinagog Nedir?

Aşağıda sinagog nedir kısaca olarak ele alacağız.

Dinin ve din olarak algılanan bütün sistemlerin kendine ait ibadethaneleri bulunmaktadır. Günümüzde yaşatılmaya çalışan muharref dinlerin de mabedleri bulunmaktadır. İbadethaneler, insanların hür ve müreffeh olarak ibadet ettikleri yerlerdir. İbadethaneler kutsallardır. Dokunulmazlıkları vardır. Sosyal devletlerde ibadethaneler koruma altında bulunmaktadır. Bazı devletlerde de özel bütçe ile ihya edilmektedir.

Sinagog da bir ibadethanedir. Sinagog, Yahudilerin ibadethanesidir. Yahudiler sinagoglarda ibadet ederler. Yahudiler, sinagoglarda tevrat okurlar ve ağlarlar. Sinagoglarda sıralar bulunmaktadır. Yahudiler saatlerce oturarak sallanır bir vaziyette tevrat okuyup ibadet halinde bulunurlar. Sinagoglar, Yahudilerin yaşadığı yerlerde inşa edilmektedir. Sinagoglar, Yahudiler için kutsal mekanlardır. Bu kutsal mekanlarda sürekli olarak ibadet ederler. Kutsal günleri ise Cumartesi günleridir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. serra dedi ki:

    Sinagog; Yahudilerin dini ibadetlerini gerçekleştirdiği mescide verilen isimdir. Biz Büyükada da arkadaşımla bir sinagog gezmiştik. Çok etkilenmiştim yaptıkları ayinden ve bu ibadethaneden.

Yorum Yaz